Субота, 28 листопада 2020 21:12

Голодомор – помста за свободу

У світі сталося багато трагедій. Страшних трагедій.Коли люди гинуть від голоду – це зовсім інше. Особливо – голоду, який організували навмисно у 1932–1933 рр. У ті часи жертвами ставали не окремі люди, винищувались цілі села. Від голоду помирали і старі, і молоді. Найстрашніше – помирали діти. У вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько 2/3 учнів. Вони не дожили до свого першого дзвоника. Саме так радянська влада вчиняла з мільйонами українців у ті далекі 30-ті роки минулого століття. Людей свідомо морили голодом. Це злочин проти народу. Це злочин проти усього людства.

Це потрібно не їм – це потрібно нам... Тоді їх міг врятувати хліб...Тепер нас врятує пам'ять... Голодомор – помста за свободу, за прагнення українців до волі.

У ліцеї протягом останнього тижня   листопада були проведені заходи, присвячені пам’яті жертв Голодомору: «Пам’ятаємо1932-1933 роки». Класні керівники організували онлайн години спілкування:  «Трагедія голодомору» ІІ курс, природничий клас (Диченко В.В.), «Чи можна було уникнути голодомору?» ІІ курс, історичний клас (Бережняк В.М.), «Життя найбільша цінність» ІІ курс, математичний клас (Негода В.В.), «1932-1933 роки: спогади очевидців» ІІ курс, лінгвістичний клас (Симан С.М.), «Свічка пам’яті» І курс, природничий клас (Даньшина Т.М.), урок пам’яті «Вшанування пам’яті жертв Голодомору» І курс, математичний А клас (Лепьошкіна О.В.), урок-відеопрезентацію «Вогонь скорботи в серці навіки» І курс, математичний Б клас (Мазур Н.П.), урок-реквієм «Голодомор – печаль і скорбота України» І курс, лінгвістичний клас (Мохір В.В), віртуальну екскурсію Меморіалом пам’яті жертв Голодомору І курс, історичний клас (Бурльова М.С.).

Учні переглядали документальні відеофільми, у ході спілкування обмінювались думками, визначали причини та наслідки цих трагічних подій. Ефект присутності посилили спогади очевидців та фотографії тих часів. Спогади людей, які пережили ці події, вразили ліцеїстів (деякі їх думки у фотоматеріалах). Ліцеїсти аналізували уривки з документальних фільмів, згадували художні твори, в яких описувались події Голодомору.

День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій щороку відзначається у четверту суботу листопада. Тому у суботу, 28 листопада, о 16:00 учні ліцею запалили свічки та поставили їх на підвіконня, вшанували загиблих хвилиною мовчання. Це найменше, що ми можемо зробити заради вічної пам'яті про тих, кого забрав Голод. Пам'ятаємо..

Класний керівник 2 курсу природничого класу

Вікторія Диченко