Субота, 14 листопада 2020 16:52

Безпека дорожнього руху для кожного

Навчання правилам дорожнього руху – це життєва необхідність, тому різні заходи з ПДР завжди актуальні. Щороку в ліцеї проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху, основною метою якого є формування навичок безпечної поведінки на дорогах, адаптації підлітків до транспортного середовища.

Незважаючи на численні заходи, що вживаються поліцією з метою профілактики вчинення порушень на дорогах міста та району, сумна статистика ДТП  продовжує зростати: від початку року на території м. Ніжина та району сталося 102 ДТП (у 2019 р. – 92), в яких травмувалися 32 особи, серед них – 4 дитини. 9 осіб загинули: померли від отриманих травм на місці події, по дорозі до лікарні чи у відділенні реанімації. Часто ДТП провокують і пішоходи, які вибігають на проїжджу частину, переходять дорогу поза спеціально облаштованими пішохідними переходами, рухаються вздовж проїжджої частини у стані алкогольного сп’яніння. Від початку року до відповідальності притягнено більше півтори сотні таких порушників (168). Кожен із них мав хибне переконання у тому, що ПДР написані лише для водіїв.

У ліцеї розроблена система профілактики дорожньо-транспортного травматизму та вивчення правил дорожнього руху, які розглядаються як складова частина виховання загальної культури підлітка.

Щоб у черговий раз нагадати дітям Правила дорожнього руху класні керівники організували під час годин спілкування відеоконференції в Meet на платформі G-SuiteEducation: І лінгвістичний – «Безпека дорожнього руху для кожного: будь обережним на дорозі», І математичний А – «Безпека на дорозі – безпека життя», І математичний Б – «Мій друг – безпечний рух», І природничий – «Мова багатосмугової дороги», І історичний – «Правила переходу доріг».

Не залишила байдужими учнів ІІ курсу лінгвістичного класу   вікторина «Правила дорожнього руху для велосипедистів та пішоходів»; учні ІІ курсу історичного класу під час години спілкування «Безпека на дорозі – показник культури нації» визначили небезпечні ділянки дорожнього руху у Ніжині, переглянули відео, яке підготував Красуля Тимур: «Безпека дорожнього руху – це життя». Цікаві та змістовні бесіди були організовані з учнями ІІ курсу математичного класу – «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху» та ІІ природничого – «Безпека на дорозі – запорука збереження життя».

Завдання Тижня безпеки  дорожнього руху – нагадати ліцеїстам про необхідність   спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Усі заходи мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки, оскільки основне завдання – виявити порушника на дорозі раніше, ніж він спровокує ДТП, в якій травмується сам чи завдасть шкоду іншим!  Важливо, що години спілкування є основою для подальшої мотивації підлітків з вивчення правил безпечної поведінки на дорозі. Різноманітність форм дозволило їм проявити свою активність і творчість. Кожна освітня діяльність містила  цікавий пізнавальний матеріал.

Закликаємо всіх учасників дорожнього руху до відповідального та шанобливого ставлення одне до одного: безумовне та точне виконання правил дорожнього руху – запорука підвищення безпеки як водіїв, так і пішоходів!

Будьте відповідальними та здоровими!

Класний керівник І курсу математичного класу Б Мазур Н. П.

Галерея зображень