Понеділок, 09 листопада 2020 21:12

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ЛІЦЕЇ

(1 Голосувати)

Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Цього дня, починаючи з 1997 року, вшановують Преподобного Нестора-Літописця, який є послідовником Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. Президент України Леонід Кучма видав відповідний указ з метою підтримки ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства.

Серед численних заходів  у День української писемності та мови на радіо відбувається Диктант національної єдності – традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові.  Цьогоріч двадцятий  ювілейний диктант «Виклики книжкової ери» був написаний з метою пропагування, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури. Текст  складається із двохсот слів. Його написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Читала диктант акторка Римма Зюбіна.  Її науковими консультантами стали доктор філологічних наук, професор  Лариса Масенко, доцент кафедри мови та стилістики Інституту журналістики при Київському національному університеті імені Т. Шевченка Ірина  Мариненко.  У диктанті немає авторських знаків, суперечливих орфограм, але при тому їхня загальна кількість висока, тому написати радіодиктант без помилок непросто.

Українці прагнуть глибоко знати літературну мову. В акції взяли участь  і земляки, які проживають за кордоном, навіть діти Харківської школи-інтернату імені С. Короленка, які  користуються азбукою Брайля. Долучилися до своєрідного флешмобу  й учні  перших курсів  історичного, математичного та  природничого класів Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя.  Цього року написання диктанту відбувалося в умовах дистанційного навчання. Гордість пронизувала кожного здобувача знань, який виконував свій громадянський обов’язок. Диктант писали  й учителі – кожен хоче перевірити свій рівень знань, дбає про підвищення професійної майстерності, бо усвідомлює : жити у своїй державі, знати національну мову, боротися за її чистоту – це так престижно.

Класний керівник 2 курсу історичного класу В.М. Бережняк