П'ятниця, 06 листопада 2020 07:23

Батьківські збори в режимі онлайн

Життя в нових умовах, у яких опинилося суспільство, на сьогоднішній день змінило підхід практично до всіх сфер діяльності. Кожного дня ми все частіше чуємо слово «онлайн», яке вже стало потребою часу. Особливо актуальним воно є в освітньому процесі. Загроза поширення пандемії коронавірусу змушує учнів та педагогів опановувати різноманітні дистанційні форми та методи роботи, які дозволяли б організовувати навчання та виховання якісно та ефективно.

Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя є провідним закладом міста, який організовує ЯКІСНЕ та ЕФЕКТИВНЕ навчання в режимі онлайн. Відчути особливості такої освіти змогли як першокурсники, так і їх батьки. Протягом двох місяців діти намагалися пристосуватися до умов як очного, так і дистанційного навчання. У кінці першої чверті в закладі відбулися педагогічні консиліуми з питань адаптації учнів І курсу до освітнього процесу, результати яких спонукали до проведення батьківських зборів.

Враховуючи те, що санітарно-епідеміологічна ситуація не дозволяє проведення масових заходів та зібрань, батьківські збори були організовані в режимі онлайн.   Така форма спочатку дуже схвилювала, а потім виявилася досить зручною та продуктивною для батьків. Наш навчальний заклад працює на єдиній платформі G Suite for Education, де зареєстровані всі учні та вчителі ліцею, створені google-класи, що сприяє якісній взаємодії між усіма учасниками навчально-виховного процесу. Порівняно з традиційною очною формою зборів, тепер мамам і татам не треба було поспішати з роботи до ліцею. Маючи з собою телефон та інтернет-доступ батьки могли за посиланням приєднатися до зустрічі з будь-якого місця свого перебування. Завдяки відео- та аудіозв’язку мали змогу бачити та вільно спілкуватися з класним керівником, учителями, заступниками з навчально-виховної роботи, які надали вичерпну інформацію щодо рівня адаптації учнів.

Разом з тим, виникли й певні проблеми. Незважаючи на інструкцію щодо підключення, яка попередньо була надіслана класним керівником, відсутність належних знань та практичних навичок викликало труднощі  щодо того, де знайти google-клас, як увімкнути відео та мікрофон. Крім цього, у деяких батьків виникали й технічні несправності (слабкий або відсутній інтернет), відсутність необхідних налаштувань на пристрої і т.д.

Але як то кажуть: «Усе пізнається в процесі набуття досвіду». Батьки змогли теж відчути себе учасниками освітнього процесу й зрозуміли, що до дистанційної освіти необхідно звикати всім: і учням, і учителям, і батькам. Необхідно вчити й вчитися, пристосовуватися до нових умов, адже будь-які труднощі – це завжди стимул розвиватися, ставати кращими й досягати нових вершин.

Бурльова Марина Сергіївна, класний керівник І курсу історичного класу