Вівторок, 27 жовтня 2020 13:34

ЗАПАЛАЛИ НОВІ СУЗІР’Я ТАЛАНТІВ

Традиційно напередодні осінніх канікул в Ніжинському  ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя  відбувається свято  «Сузір’я талантів».  Цьогоріч воно проходило в режимі онлайн, зважаючи на епідеміологічну ситуацію в Ніжині. Презентація талантів відбувалася за напрямами:

-художнє читання;              -гімнастика;

-музичне мистецтво;          -живопис;

-вокал;                                    -комп’ютерне програмування;

-акторське мистецтво;        -декоративно-ужиткове мистецтво;

-хореографія;                         -генерування ідей.

Ліцеїсти отримали завдання: у домашніх умовах зняти відео й презентувати свій жанр мистецтва. Надіслані ролики  перевершили сподівання робочої групи щодо підготовки програми. Учнями 1 та 2 курсів було зафільмовано двадцять вісім різножанрових номерів.  Ліцеїсти радують не тільки успіхами у навчанні. Вони продемонстрували свої таланти  в галузі музики, живопису, хореографії, прикладного мистецтва та інших жанрів. Душі глядачів сповнилися радістю та хвилюваннями, коли учениця 1 курсу природничого класу Анастасія Гомоляко, учениці 2 курсу  лінгвістичного класу  Владислава Даневич  та Ярослава Бриль, учениця 2 курсу історичного класу  Лілія Ядута  торкнулися найніжніших відтінків  витонченого українського слова, читаючи улюблені поезії.

У кожному класі є ліцеїсти, які гарно співають. Свої вокальні виступи запропонували Софія Кулешова та Євгенія  Куніцина, учениці 2 курсу математичного класу, Дар’я Свіріна, Вікторія Глазкова та Ярослав Хроколов, учні 1 курсу математичного класу, Анастасія Бойко, учениця 2 курсу природничого класу. Пісня – це справжнє диво. Сьогодні ліцеїсти співають про все, що радує і хвилює, підтримує і надихає. Учні 1 курсу математичного класу   Анна Горбонос, Веніамін Федько, Даниїл Москаленко, Павло Барило презентували також  гру на різних музичних інструментах.

Коли розширюється коло духовних інтересів людини, зростає її творчий потенціал. Так з’являються талановиті актори, такі, як Данило Демочка, учень 1 курсу природничого класу. Усі із захопленням подивилися його гру на сцені, де він  легко перевтілюється в казкового героя.

Серед усіх напрямів, які були визначені, найбільше презентована хореографія та гімнастика. Учні ліцею відвідують танцювальні гуртки, беруть участь у міських, обласних, всеукраїнських конкурсах, адже кожен  їх танок  є не просто відображенням життя, а самим життям. Бути динамічним завжди приємно. Ми спостерігали за витонченими рухами Марії Коробки, Богдана Яремка, учнів 1 курсу природничого класу, Вікторії Сердюк, Олександра Прищепи, Анни Коваленко, Станіслава Максименка, Катерини Коломійченко, Павла Барила, учнів 1 курсу математичного класу, Тетяни Щукіної, учениці 1 курсу історичного класу, Вероніки Білоусової, Марії Смаль, Анни Горбань, Катерини Бомбер, учениць 1 курсу лінгвістичного класу, Поліни Журавльової, Анастасії Шовкун, учениць 2 курсу історичного класу, Дарини Безпалої, учениці 2 курсу природничого класу, Ольги Дяченко, учениці 2 курсу математичного класу.

Знатися на живопису для наших учнів так природньо. Полотна ліцеїстів 1 курсу  зачаровують барвистістю та різноманітністю. Справжні зразки художнього мистецтва продемонстрували  Юлія Гриценко, Дар’я Мороз, учениці 1 курсу природничого класу, Анастасія Чугуєва, Юлія Терещенко, учениці 1 курсу історичного класу, Дар’я Ананенко, Катерина Гарматюк, учениці 1 курсу лінгвістичного класу.

Талант – це вроджені можливості для створення чогось нового, оригінального. Найбільшим захопленням  Івана Пантелієнка та Артура Пащенка, учнів 1 курсу історичного та природничого класів, є створення  комп’ютерних  програм, Дениса Шулещенка, учня 1 курсу математичного класу, - складання  кубика Рубика із заплющеними очима, Дар’ї Ярош, учениці 2 курсу природничого класу, - рукоділля. Кажуть, що людина народжується із зерном у руці, тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте.

Демонстрація талантів завершилася представленням нового президента ліцею Артура Боровика – учня 1 курсу історичного класу. Генерувати ідеї та втілювати їх у життя – це теж талант. Побажаймо Артурові успіхів.

В.М. Бережняк, класний керівник 2 курсу історичного класу