П'ятниця, 16 жовтня 2020 08:07

Поради старшокласникам: як раціонально організувати свій день

Наука – це організовані знання,

мудрість – це організоване життя.

Іммануїл Кант

Старшокласники, крім шкільних занять, виконання домашніх завдань, мають ряд інших обов’язків та власних інтересів: участь у спортивних секціях, додаткове вивчення іноземних мов, підготовка до ДПА і ЗНО, допомога батькам, хобі... Все це потрібно встигнути за 24 години. Маючи досить насичений розпорядок дня, учні часто відмовляються від улюбленої справи чи відпочинку на користь навчальних завдань. Відчуття постійного невстигання підвищують рівень тривожності та знижують навички самоорганізації, що негативно впливає на якість навчання.

Важливо пам’ятати, що спланований та чітко організований день є найбільш плідним. Тоді здається, що встигаєш більше, а сил витрачаєш менше. Наведемо кілька простих порад для організації та планування свого дня:

1) Ставте чіткі цілі. Якщо їх багато, то виберіть найважливішу та досягайте її. Потім обирайте наступні, враховуючи їх пріоритетність.

2) Складайте план на день. Навіть найпростіший план дає більше вільного часу на улюблене заняття. Не забувайте щовечора планувати наступний день. Користуйтесь правилом від більшого до меншого.

3) Розбивайте роботу на частини. Пам'ятайте, що виконання коротких завдань допомагає «зрушити з місця».

4) Визначайте терміни для виконання. Для кожного завдання визначайте кінцевий строк виконання. Обов’язково враховуйте результати зробленого раніше та аналізуйте використаний на це час.

5) Діліться з батьками своїми планами на день. Підказки, поради найближчих людей завжди стануть в пригоді.

6) Боріться з «поглиначами часу». Спілкуйтеся в соціальних мережах, переглядайте відео, дивіться телевізор дозовано: не більше однієї години на день.

7) Відпочивайте вдень. Пам’ятайте, що для відновлення внутрішньої енергії достатньо просто посидіти чи полежати з заплющеними очима 5 хвилин.

Вислів: «Встигає всюди той, хто нікуди не поспішає» - це правило лише для тих, хто навчився раціонально розподіляти час та планувати свій день.

Олена Чорненька, учителька математики