Четвер, 01 жовтня 2020 15:28

"Книжки - кораблі думки, що мандрують хвилями часу"

Зі словами Ф. Бекона важко не погодитись. Та час, як і думка, минає дуже швидко, залишаючи свій відбиток. Книжки – це саме ті джерела, на сторінках яких зберігається епоха, настрій, відчуття і навіть запах. Беручи до рук такі видання, людина не тільки має намір дізнатися для себе щось нове, а торкнутися чогось незвіданого, таємного, прекрасного.

Саме книжки є тими носіями інформації, завдяки яким відбувається формування світогляду, життєвої позиції та характеру особистості. Тож потреба в читанні є однією з провідних.

Оскільки в умовах науково-технічного прогресу інформаційне середовище постійно оновлюється, то першочерговим завданням бібліотеки є зібрання та упорядкування актуальної літератури, яка б забезпечувала задоволення читацьких інтересів будь-якої аудиторії незалежно від віку, статі чи роду занять.

Реалізація такої мети постійно відбувається в Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя. Книгозбірня закладу налічує потужний фонд довідкової, методичної та художньої літератури, яку активно використовують в навчально-виховній діяльності вчителі та учні. Найбільший попит щодо прочитання на сьогоднішній день мають книги сучасних авторів. Тематика, проблеми, образи, цікаві різноманітні динамічні сюжети, яскраве оригінальне оформлення є саме тими особливостями, які стимулюють та пробуджують інтерес ліцеїстів до читання.

На початку 2020-2021 н. р. за сприяння Ніжинської міської ради, учнів, учителів та адміністрації книжковий фонд бібліотеки Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя суттєво збагатився новими, сучасними, цікавими джерелами українських та зарубіжних авторів. Кожен примірник знайшов своє почесне місце на виставковій поличці. Кожна книга є унікальною за змістом, актуальною щодо порушених проблем, легкою, доступною та цікавою. Ті, хто вже прочитали не одне таке видання, змогли в цьому переконатися.

Запрошую, рекомендую, наполягаю: залишити щоденні турботи, «одягти» посмішку, «взяти під руку» гарний настрій і разом зі мною поринути в безмежний світ героїв, епох, гострих сюжетів, динамічних стосунків; поринути в процес читання; торкнутися душі книги!

Т. В. Даниш, бібліотекар ліцею