П'ятниця, 08 травня 2020 20:27

«День пам’яті, день примирення, день сподівання…»

День пам’яті та примирення (8травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) – нагадування про страшну катастрофу і застереження:  не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, агресією. Найважливіший підсумок війни – вміння цінувати мир,  безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.

Трагедія українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи, що  не рахувалися з ціною людського життя.

Історія нас вчить, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до

українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті  майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.

У 2014 році було ініційовано  акцію  – «Перша хвилина миру», яка відбувається 8 травня. Починається о 21:45 покладанням квітів до Вічного вогню. Завершується акція о 23-й виконанням гімну Європи «Ода радості». Таким чином мистецька акція символізує перші хвилини миру в Європі (адже о 23:01 за Актом про беззастережну капітуляцію Німеччини було проголошено припинення вогню).

У ліцеї  Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні був присвячений  тематичний тиждень  «День пам’яті, день примирення, день сподівання…»,  у рамках якого в  онлайн-режимі відбулись  просвітницькі заходи.

Математики ІІ курсу отримали інформаційний меседж «Пам’ятаємо – перемагаємо!».

Історичний клас ІІ курсу  свою онлайн-комунікацію «Ваш світлий подвиг  незабутній» організував на основі «методу усної історії» та  фотоджерел.

Учні ІІ курсу природничого класу ознайомились з інформацією, власне розміщеною у групі класу та за отриманими посиланнями, виготовили онлайн- листівку «Маки пам’яті як символ примирення».

«Ми нащадки переможців» – тема спілкування учнів природничого класу І курсу.

«Перемагаємо тоді, коли ми єдині» - головна ідея онлайн-бесіди істориків-першокурсників.

Лінгвісти І курсу спілкувались в zoom на тему «Діти і війна» та переглядали відповідне відео.

Першокурсникам-математикам класний керівник запропонувала тему спілкування «Герої живуть доти, поки про них пам’ятають» з посилання на відео та запросила до участі у челенджі історій з фотографіями очевидців подій.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна.. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться

Шануймо подвиг українського народу в Другій світовій війні.

Тож, пам’ятаємо, примиряємось, сподіваємось, що

(використано матеріали Українського інституту національної пам’яті)

Запрошуємо долучитися в соціальних мережах до культурно-мистецької акції «Перша хвилина миру»