Середа, 22 квітня 2020 08:59

«ЄВРОКЛУБ» ПРО ЄВРОПЕЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ ВЕЛИКОДНЯ

Напередодні святкування Великодня, що є одним із найбільших свят у християнському світі, зокрема   й в Україні, учасники ліцейського «ЄВРОКЛУБУ» (керівник В.В. Мохір) цікавились і вирішити ознайомити ліцеїстів із традиціями святкування Великодня у деяких країнах Європи. Загалом традиції дуже подібні, але, звичайно, є особливості.

Так  жителі ВЕЛИКОБРИТАНІЇ   відвідують Пасхальну службу, після якої вітають один одного із завершенням посту і початком нового життя. У цей день  одягають новий одяг, що символізує кінець сезону поганої погоди і настання весни. Церкви на Великдень прикрашають гілками дерев з бруньками, нарцисами та розфарбованими яйцями. На Великодню службу англійці, як і українці, несуть святити кошики, наповнені яйцями, хлібом та іншою їжею. Після церковної служби – проводять час у колі сім'ї.

Як і в Німеччині, в Британії діти прокидаються в неділю і знають, що великодній заєць залишив для них кошики з солодощами, а також сховав яйця, які дітлахи напередодні розписували. Діти  по всьому будинку шукають ці яйця, а той, хто назбирає найбільше –  отримує приз.

В ІТАЛІЇ на Великдень тисячі італійців збираються на головній площі Риму, щоб почути привітання Папи. А потім   сім’єю  влаштовують пасхальний сніданок. Святкують італійці і Світлий понеділок після Великодня.

Великдень у ФІНЛЯНДІЇ святкують чотири дні – з п’ятниці по понеділок. У п’ятницю та суботу традиційно розпалюють вогнище, яке, за повір'ями, відганяє нечисту силу. Однією з головних подій святкування Великодня у Фінляндії є Хресна хода, що відбувається в суботу. А з настанням Великодня все зло вважається переможеним і вигнаним. Фіни кажуть, що навіть сонце танцює від радості, тому із настанням Великодня пов’язана традиція зустрічати схід сонця.

P.S. У всіх європейських народів  є одвічна спільна традиція: відвідування  церковної служби, а після неї – проведення часу в  колі сім’ї. Виключенням став цей рік, коли весь світ змінив традиції святкування Великодня, дотримуючись головного гасла  #ЗалишаюсяВдома.