Середа, 22 квітня 2020 08:48

ПРО СІМЕЙНІ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ВЕЛИКОДНІ ТРАДИЦІЇ

Говорили напередодні свята класні керівники зі своїми ліцеїстами.

Перше, про що йшлося: заради власної безпеки та безпеки ближніх на свято необхідно залишатися вдома.

А далі, з метою поглибити знання про традиції святкування Великодня, його символи (найголовніший – писанку), розвивати інтерес до українських обрядових свят, виховувати  духовність, повагу до народних та сімейних традицій, використовуючи доступні месенджери (Skype, Facebook Messenger, Viber) відбувалось спілкування.

Так ІІ курс історичного класу та їх класний керівник Тетяна Михайлівна Даньшина «спілкувались у вайбері, телеграмі: «Збираю свій Великодній кошик», обмінювались фото, вели бесіди  про традиції святкування Великодня у родині».

Математики ІІ курсу були залучені до години спілкування, яку підготували спільно класний керівник Світлана Володимирівна Солдатенко та вчитель математики Світлана Михайлівна Симан  «Великодні візерунки». Це був фестиваль геометричних візерунків для  крашанок; спочатку учні отримали цікавий матеріал про свято Великодня, його традиції, а потім була  практична частина. Завдання полягало в наступному: учням потрібно було створити в електронному вигляді, у форматі А-4, орнаменти для крашанок із графіків функцій, розмножуючи їх і написавши графіки яких саме функцій учні використали (!).

Наталя Володимирівна Тимченко зі своїми лінгвістами-другокурсниками теж напередодні свята підтримувала постійний контакт:  чат-спілкування в режимі реального часу про Великодні традиції в родині, фото-конкурс «Печемо паски всією родиною»,  година спілкування  засобами Skype-зв’язку «Традиції та символіка Великодніх свят у різних країнах».

Не менш насиченим було спілкування і «природничників» ІІ курсу, про що яскраво свідчить фотоколаж, який підготувала з побажанням «Радості, тепла й благодаті! Від щирого серця» Юлія Петрівна  Осталецька (колаж вже розміщений у «Новинах» на сайті).

Віталіна Василівна Негода та математики першого курсу у скайпі говорили на тему «Писанка – символ воскресіння добра» та «Великодні традиції моєї родини».

Вікторія Володимирівна Диченко для своїх першокурсників природничого класу  у вайбері  надіслала інформацію «Традиції святкування Великодня в Україні» та посилання, що містять відео та фільми про Великоднє свято.

Відеозвернення «Великдень. Окремо ми разом» та посилання на відео про традиції виготовлення писанок підготувала Світлана Михайлівна Симан своїм лінгвістам-першокурсникам.

Ґрунтовно обізнана  в питаннях національних традицій Валентина Миколаївна Бережняк інформувала про Великодні символи істориків І курсу.

А завершувалось спілкування учнів та класних керівників щирими побажаннями  добра і радості, гармонії і великої любові, сімейного затишку і щастя, благополуччя і миру!

Отож,

Хай зійдуть на землю щедроти Господні

І крила розгорне оновлений світ!