Середа, 05 лютого 2020 10:17

Вас вітає загальноліцейський турнір «Юний хімік 2020»!

Вас вітає загальноліцейський турнір «Юний хімік 2020»!

Так розпочався щорічний ліцейський турнір, головна мета якого – пошук талановитих ліцеїстів та створення сприятливих умов для реалізації і розвитку їх творчих здібностей.«Юний хімік» – командне змагання, що вчить колективної роботи, оскільки разом можна домогтися більш високих результатів. Крім того, ігровий момент робить такі змагання цікавішими – вимагає від команди вибудовування стратегії і тактики виступів. Готовність до співпраці, уміння планувати й організовувати роботу мають найбільший попит у сучасному світі. Разом із тим, структура змагання така, що кожен учасник може проявити себе. Цьогорічний турнір є особливим, адже серед охочих взяти участь у грі були не лише учні І курсу природничого класу, а й випускники ліцею: Сидоренко Тетяна, Стась Анна та Будакова Аліна, які долучилися до роботи журі. Емоційної забарвленості заходу додали дев`ятикласники  шкіл міста, які з цікавістю спостерігали за роботою команд.

Оскільки 2019 рік був роком Періодичної системи елементів (їй виповнилося 150 років), жеребкування турніру було пов’язане з хімічними елементами. У форматі «бліц» капітани команд Ручка Оксана, Герасименко Марина, Безпала Дарина та Кучеренко Єгор визначили стратегії ігор, указавши на участь своїх команд у кожному з чотирьох турів гри.

Турнір – це активна й дискусійна форма змагань. Важливо не лише зуміти представити та обґрунтувати свою точку зору, але й захистити її в полеміці з опонентами і членами журі. У ролі опонентів ліцеїсти вчаться аналізувати надані рішення: виділяти його недоліки та переваги, правильно формулювати й ставити запитання, узагальнювати, давати власну оцінку. Усе це доводиться робити по ходу гри, оскільки не можна заздалегідь точно знати, яке рішення запропонує команда-суперниця. Саме тому журі конкурсу нагородило учасників певними номінаціями: «Найкращий доповідач» - Легур Сніжана, «Найкращий опонент» - Дратований Максим, «Найкращий рецензент» - Безпала Дарина, «Найкращий слухач» - Косяк Альона. На завершення конкурсу кожний учасник команд, рахувальної комісії, а також Андрук Тетяна та Бойко Анастасія, які відповідали за технічне забезпечення конкурсу, отримали іменні грамоти Турніру в різних номінаціях.

Усі учасники в чесній боротьбі намагалися показати найкращі  результати, отримавши заряд бадьорості й творчої енергії, яка дає потужний імпульс до гідного виконання поставлених завдань, а сама атмосфера турніру - життя новим науковим ідеям. Перше місце зайняла команда «Антон Лапенко», друге місце -  «Сумний Карбон», третє місце – «Алхіміки». Активну участь у конкурсі брала команда «Це два-аш п`ять-о-аш» .

Окрім вітальних слів, учні І курсу природничого класу отримали смачний подарунок від батьківського комітету: піцу, яка  допомогла відновити силу та енергію, затрачені  під час турніруJ

Сподіваємося, що традиція щорічного проведення турніру  «Юний хімік» збережеться і буде надихати на творчі пошуки нові  покоління ліцейської молоді!

Учитель ліцею

Н. П.Мазур