Понеділок, 03 лютого 2020 20:28

Науково-дослідницька діяльність у ліцеї

03 лютого 2020 року ліцейську освітянську спільноту об’єднала педагогічна рада «Проєктна й науково-дослідницька діяльність як шляхи вдосконалення роботи з обдарованими учнями». Учителі поділилися досвідом такої співпраці.

Педраду розпочала заступник директора Коткова Л.І. девізом для всіх, хто прагне досягти успіху в житті та кар'єрі: «Бігти з усіх ніг, щоб тільки залишитися на місці» (Льюіс Керролл). Оскільки одним із основних пріоритетів розвитку освіти є розвиток її науково-дослідної та науково-технічної діяльності, то сучасний учитель повинен уміло інтегрувати науку й освіту, має випереджати вимоги часу. Як зазначила Людмила Іванівна, добре, що всі педагоги ліцею вважають науково-дослідницьку діяльність ліцеїстів одним із аспектів роботи з обдарованими учнями.

На педагогічній раді всі присутні мали змогу познайомитися з досвідом науково-дослідницької та проєктної роботи таких професіоналів своєї справи, як Кузьменко Л.П., Симан С.М., Кіндєєв П.В., Солдатенко С.В.

Людмила Петрівна Кузьменко виплекала не одне покоління юних науковців. Саме олімпіадні завдання з екології  вимагають від учнів дослідницьких умінь, тож наші ліцеїсти за останні роки писали наукові роботи про властивості піску, яким посипають дороги взимку, вивчали орнітофауну Графського парку, також простежували якість питної бутильованої води тощо. І як же приємно було усвідомлювати, що це все досліджували наші юні розумники!

А скільки наших «манівців» щороку виявляють стійкий інтерес до таких наук, як математика, фізика, астрономія, мовознавство, історія, біологія, хімія… І саме науково-дослідницька робота стає потужним поштовхом до мотивації вивчення певних предметів. Про це  розповіла Симан Світлана Михайлівна. Вона також продемонструвала, як спрямовує своїх учнів на науковий пошук і викликає поглиблений інтерес учнів до математики.

Без сумніву, кожен ліцеїст має справу з різними дослідженнями, адже це допомагає свідомому, міцному й глибокому засвоєнню знань з базових  дисциплін. Тож учителі досить часто на уроках та в позаурочній діяльності використовують метод проєктів. Своїми здобутками поділився з колегами учитель інформатики та технологій Кіндєєв Павло Вікторович. Тут було все: і мультфільми, створені учнями, і роботи, які їздять коридорами ліцею!..

На завершення Світлана Володимирівна Солдатенко продемонструвала, як працює психолог ліцею з юними науковцями. Вона презентувала психологічну гру Олени Жаворонкової «Матриця оратора» й перенесла нас у зони емоційного комфорту. Кожен з нас пересвідчився, що компетентний психолог той, хто перебуває в центрі освітньої реформи, хто завжди підтримує учня, адже епіцентром освітнього простору завжди повинна бути особистість учня.

Усі вкотре переконалися, що саме науково-дослідна робота ліцеїстів – це самореалізація власного творчого потенціалу, засіб розвитку аналітично-синтетичного мислення, потужне мотивування до вивчення улюблених предметів.

Коткова Л.І., заступник директора

Галерея зображень