П'ятниця, 13 грудня 2019 22:01

Погляд на історію з гумором для дев’ятикласників міста

«Українську історію не можна читати без брому», – казав відомий літератор і громадсько-політичний діяч початку ХХ століття Володимир Винниченко. Справді, в українській історії дуже багато трагічних сторінок. Проте останнім часом історики  намагаються змінити бачення української історії й дивляться на неї без заспокійливих засобів, а з гумором, іронією чи навіть із сарказмом.

Нині модним трендом усіх найпопулярніших спільнот стали меми – інформаційні картинки, які дотепно чи іронічно розповідають про якусь подію або ситуацію, яка нещодавно сталася і набула популярності, або ж є знаною в культурі й історії країни. Мемами можуть вважатися як слова, так і зображення. Інакше кажучи, це будь-які висловлювання, картинки, відео або звукозаписи, які мають значення і швидко поширюються у Всесвітній павутині.

Меми на історичну тематику стали популярними серед українських користувачів інтернету відносно недавно. Але вчителі ліцею стараються йти у ногу з часом і робити процес навчання цікавим для учнів.

У  рамках Тижня історії та правознавства була проведена зустріч з дев’ятикласниками міста учителями ліцею Желібою Олександром Володимировичем та Мельниченко Вікторією Володимирівною. Майстер-клас по створенню мемів на історичну тематику зацікавив учнів, адже вони мали змогу не лише проявити свою творчість, але й з іронією поглянути на історичні події. Навчатися потрібно цікаво! У цьому переконані вчителі та учні. У наш нелегкий час поєднання гумору та інтелекту може стати неабиякою зброєю у світі інформаційного простору. Тож подача складного історичного матеріалу через максимальне спрощення і гумор виграє у традиційних способів та здатна урізноманітнити процес навчання, зробити його захоплюючим.

Учитель історії Вікторія Мельниченко.