Вівторок, 10 грудня 2019 20:31

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК З ПРАВ ЛЮДИНИ

В Україні щороку, починаючи з 2008, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Головні завдання Тижня – показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах.

Цей рік не став винятком, з 10 по 14 грудня 2019 р. в Україні проводить Всеукраїнський тиждень прав людини.  В рамках тижня 10 грудня 2019 р. в ліцеї одночасно в усіх класах пройшов урок з прав людини.

«Права людини як броня — вони захищають нас; вони як правила — говорять нам, як себе поводити; і вони як арбітри — ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні — як емоції, і як емоції вони належать всім й існують, що б навколо не відбувалося.Вони подібні до природи, тому що їх можна зневажити; та до духу, тому що їх неможливо зруйнувати. Подібно до часу, вони однаково  ставляться  до  всіх нас: багатих і бідних, старих і молодих, білих і чорних, високих і низьких. Вони пропонують нам повагу, і вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують», - такі думки лунали під час уроку з прав людини. Ліцеїсти дізналися про історію прийняття Загальної декларації прав людини,детально розглянули та обговорили права людини, і в першу чергу право на життя.

В основі концепції прав людини лежать дві основні цінності. Перша — це людське достоїнство, а друга — рівність. З цих двох основних цінностей можна вивести багато інших:  свобода, повага до інших, недискримінація, толерантність, відповідальність та інші. Саме ці питання були активно обговорені ліцеїстами. Також учні переглянули відеосюджет «Декларація прав людини».

Матеріали для уроку з прав людини були підготовлені учителем правознавства Пархоменко І.І., а класні керівники та учні активно долучилися до його проведення.

Крапив’янська Л.В., ЗДНВР