Субота, 07 грудня 2019 21:00

Україно! Ми – твоя надія!

Україна – держава незламних людей,

Міцного духу, талановитих дітей.

Ми – горда, сильна, молода держава!

Нащадкам роду козацького - слава!

06 грудня у спортивній залі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася військово-спортивна гра «Україно! Ми – твоя надія!». Захід став символічним, адже був проведений у День Збройних Сил України. Рої змогли продемонструвати спритність та вміння з військової та спортивної підготовки. Змагання оцінювала суддівська колегія у складі: Луняка Євгена Миколайовича, професора НДУ ім. М.Гоголя, учасника антитерористичної операції на Сході України, засновника громадської організації Ніжинська спілка веретанів АТО, Гребеннікова Ігоря Олександровича, директора центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Ніжинської міської ради Чернігівської області, Свістова Євгенія Васильовича, учителя предмету «Захист Вітчизни», Боровика Володимира Віталійовича, учителя фізичної культури ліцею.

Військово-спортивна гра розпочалася урочистим маршем роїв. Переможець міського та срібний призер обласного етапів конкурсу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), рій «Фортеця», на чолі з ройовою Трущенковою Дарією продемонстрував показовий виступ зі стройової підготовки. Потім рій «Литаври» (І курс природничий клас), рій «Мала фортеця» (І курс математичний клас), рій «Нескорені» (І курс історичний клас), рій «Торнадо» (І курс лінгвістичний клас) виборювали перше місце в конкурсі «Впоряд». Глядачі були в захваті від побаченого, учасники марширували чітко та злагоджено. Кожен клас представив себе гідно та яскраво. Перемогу здобув рій «Литаври».

Наступний етап передбачав виконання базової фізичної вправи – підтягування на жердині (3 юнаки від команди) та віджимання від лавки ( 1 дівчина від команди). Переможцем цього етапу став рій «Мала фортеця» (І математичний клас). У третьому етапі «Розбір та збір автомату, спорядження магазина» знову перемогла ця команда.

Глядачі з особливою цікавістю та захватом спостерігали за  етапом «Естафета», уболівальники роїв  не могли стримати емоцій та хвилювання. У конкурсі на спритність лідером знову став рій «Мала фортеця».

Під час останнього змагання «Перетягування линви» дух суперництва заполонив зал, ніхто не міг стриматися, щоб не вигукнути слова підтримки для кожної команди. Перемогу виборов  рій «Литаври» (І природничий клас).   Поза конкурсом у змаганні «Перетягування линви»  виступили учасники рою «Фортеця», які  під гучні оплески вболівальників перемогли у двобої зі збірною командою першокурсників.

Усіх присутніх на святі вітали піснями  Каріна Шуст та Пархоменко Ольга, переможці міського конкурсу патріотичної пісні 2019 року, та учасниця рою «Литаври» Бойко Анастасія.

Військово-спортивна гра «Україно! Ми – твоя надія!» завершилась урочистим маршем роїв та нагородженням переможців. Перше місце посів рій «Мала фортеця» (ройовий Єременко Олександр), друге – рій «Литаври» (ройова Легещич Анна), третє – рій «Незламні» (ройовий Удовенко Єгор), за активну участь у грі  та незламний дух нагороджено рій «Торнадо» (ройовий Гейко Владислав). Варто зазначити, що всі команди-учасниці продемонстрували високий рівень військово-спортивної підготовки та злагоджену командну роботу. З упевненістю можна сказати, що в ліцеї навчаються справжні майбутні захисники нашої держави.

Владислава Бережна, кореспондентка центру «MediaStartap»

О. В. Лепьошкіна, учителька української мови