Понеділок, 25 листопада 2019 20:17

Соціальна платформа «16 днів проти насильства»

Сьогодні психолог ліцею Солдатенко Світлана Володимирівна разом із членами психологічного гуртка «Рівний-рівному» та ліцеїстами-першокурсниками долучилися до Всесвітньої  акції «16 днів проти насильства». Цей захід покликаний привернути увагу до найактуальніших та найгостріших соціальних проблем, адже люди давно навчилися літати в небі, як птахи, плавати в морі, як риби, проте й досі не навчилися жити в злагоді й мирі. Мета акції – донести до свідомості кожного молодого, активного громадянина ідею мирного співіснування,  переконати в тому, що милосердя, любов та взаємна підтримка можуть врятувати від найскладніших проблем і зробити наш світ іще  прекраснішим.

Розпочалося дійство із соціальної  постановки «Магазин почуттів», під час якої учні побачили, які почуття нині користуються попитом, яких не вистачає, а які є взагалі дефіцитними. Таким рідкісним нині почуттям виявилася небайдужість. Але наші герої, Андрук Тетяна та Журавльова Поліна, щиро вірять, що коли люди відчують чудодійну силу цього почуття, то небайдужість обов’язково витіснить жорстокість і насильство. Завершила соціальну постановку своїм прекрасним вокалом  Пархоменко Ольга, виконавши романтичну пісню «Промінь».

Усі присутні дізналися про ряд дат, які включає акція «16 днів проти насильства». Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, булінгу, протидії торгівлі людьми, нетолерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, людей із особливими потребами,  забезпечення рівних прав усіх членів суспільства. Учні також отримали контакти, за якими вони можуть звернутися в разі вказаних вище проблем.

Родзинкою акції став виступ переможця міського та обласного етапів фестивалю театральних колективів «те-Арт-соціо» ліцейського молодіжного інтерактивного сучасного театру «Мірабо» під керівництвом педагога-організатора ліцею Ольги Станіславівни Крапив'янської. Учасники  спектаклю «Музей поколінь XYZ» продемонстрували глядачам, як віднайти в собі сили у складних життєвих ситуаціях, зрозуміти, що вони не самотні у своїх проблемах і завжди знайдеться той, хто простягне руку допомоги.

Кажуть, що найніжніші рослини прокладають собі шлях через найжорсткішу землю, через тріщини в скелях. Так і доброта.  Ніщо не може протистояти їй.  Тож сподіваємося, що сьогоднішній захід через серця наших дітей зробив цей світ хоча б трішечки добрішим!

Солдатенко Світлана, психологиня ліцею