Понеділок, 08 квітня 2019 09:38

Зразки філологічної творчості ліцеїстів

На заняттях української мови учні звикли мислити мовою правил, термінів, вправ. До такого режиму навчання вже звикли й 9 - класники, які відвідують консультаційні заняття з метою вступу до нашого навчального закладу. Така одноманітність іноді стомлює й призводить до зниження інтересу у вивченні української мови.

Тож, щоб майбутні вступники не втратили своєї зацікавленості й мали ще більшу мотивацію до вступу на обраний профіль, наші першокурсники презентували свої філологічні проекти, поділилися своїми враженнями про навчання в ліцеї та переконали 9 - класників в тому, що вони не помилилися в своєму виборі.

Учениці І курсу математичного класу Дерев'янко Анастасія, Бець Вікторія та учениця І курсу історичного класу презентували проект «Порушення мовних норм у піснях українських виконавців». Чим спонукали своїх однолітків не просто слухати цікаві сучасні українські пісні, але й звертати уваги на їх текст і не повторювати мовних порушень у своїй вимові.

Результат спільної творчої й наполегливої діяльності вчителів та учнів ліцею у вигляді проекту «ЛіцЕРА» продемонстрували Дерев'янко Анастасія, Бець Вікторія, Мірошниченко Дар'я та президент ліцею Олицький Богдан. Першокурсники розказали шлях створення ювілейного видання газети «ЛіцЕРА», присвяченого 25-річчю нашого навчального закладу. Поділилися враженнями від роботи, а президент зачитав 9-класникам власну статтю «Шлях передбачити своє майбутнє - це створити його», чим не тільки змотивував до вступу саме в ліцей, але й, як справжній президент, розкрив шляхи вибору правильного майбутнього.

Крім того, учні змогли розглянути зразки філологічної творчості ліцеїстів минулих років: «Календар фразеологічних секретів» та «Словничок західноукраїнських діалектів в ілюстраціях».

Таким чином, 9-класники змогли переконатися, що вивчення української мови в ліцеї - це не сухий навчальний процес, а сповнений ініціативи та творчості.

М. С. Бурльова, учитель української мови