Субота, 16 березня 2019 11:05

Найдорожчий скарб

У рамках декади української мови і літератури в Ніжинському міському  ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя відбуваються різноманітні заходи, які мають пізнавальне, навчальне та виховне значення. Мова є основою культури кожної нації, найбільшим її скарбом. Виконуючи основну свою функцію (комунікативну), маючи особливу музикальність, вона, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить почуттєву нерозривність українського серця й української землі.

Любов до рідної мови – найприродніше та найглибинніше духовне начало людського життя. Це почуття ми виховуємо в учнів ліцею не лише на уроках, а й позаурочний час. У кожному класі проведена  мовна п’ятихвилинка, де спеціально підготовлені учні розповіли лінгвістичні цікавинки, які не залишили байдужими ні ліриків, ні фізиків: коли видрукувана перша книга українською мовою?, хто підготував найперший український словник?, яке в нас найдовше слово?, скільки значень має абревіатура ПК?, скільки синонімів можна підібрати до слова  «говорити»? та багато інших. Ліцеїстки  1 курсу лінгвістичного класу Тамара Смаль та Катерина Кроковна  були переконливими. Слухаючи їх, наче прокидаєшся із Шевченковим «Ох, не однаково мені!».  Зовсім не однаково, говоритимемо літературною мовою чи суржиком, буде наша земля вкрита золотом пшениці й мови чи лежатиме під кригою байдужості. Любов до рідної мови – це любов до здорової духовності, до знань, світла, інтелігентності, благородства, справедливості. Тож бережімо, плекаймо її, багату, одну з наймилозвучніших, витончену й оригінальну!

Класний керівник 2 курсу математичного класу  В.М. Бережняк