Субота, 09 березня 2019 21:25

Ерудит-квартет «Математика + Інформатика»

Щотижня в ліцеї відбуваються різноманітні позакласні заходи. У  вівторок, 05 березня 2019 року, вперше було проведено «Ерудит-квартет «Математика + Інформатика» для учнів І курсу природничого, історичного та лінгвістичного класів. Щодо організації заходу, то ініціативу в свої руки взяли вчителі  Осталецька Юлія Петрівна та Кіндєєв Павло Вікторович, підготувавши цікаві й пізнавальні завдання з дисциплін. У поєдинку зійшлися команди «C2H5OH» природничого, «Кліо» історичного та «Люди Z» лінгвістичного класів. Після феєричного представлення гравців розпочалися запеклі бої спритних та кмітливих ліцеїстів. Кожен учасник мав можливість виборювати для своєї команди такі бажані бали. Як же не хотілося допускати помилок, адже одна неправильна відповідь і результати значно зменшуються, наприклад, на «40 балів». Змагання виявили справжніх знавців математики, які з легкістю впоралися із поставленими задачами від Юлії Петрівни, а також віртуозних програмістів, яким було під силу відповідати на каверзні питання від Павла Вікторовича. Для ліцеїстів вирішувати проблеми – явище звичне, адже на уроках вони мають змогу опанувати нові знання й застосувати їх у нестандартних ситуаціях.

За правильністю відповідей та їх кількістю слідкували  незалежне журі у складі вчителів математики Симан Світлани Михайлівни та Віри Марини Борисівни. Завдяки їх професіоналізму та справедливості підсумки були підведені швидко й правильно. В результаті  протистояння чесну перемогу здобула команда учнів І курсу лінгвістичного класу «Люди Z», отримавши за це неочікувану винагороду. За активну участь під час гри  були виявлені й нагороджені грамотами найактивніші вболівальники Тищук Роман та Салій Іван, учні лінгвістичного класу. Звичайно, для команд важливою була підтримка з боку ліцейських друзів, однокласників та вчителів, які теж відвідали захід. Варто наголосити, що гості уважно слідкували за грою та залюбки відповідали на питання ведучих у разі відсутності правильної відповіді серед гравців.

Ерудит-квартет відбувся без перебільшення на «Ура!»  Це вкотре підтверджує, що ліцеїсти - обдаровані діти, які мають жагу до знань не лише з профільних предметів, а й до точних наук та інформатики. STEM-освіта в ліцеї має право на існування! Доведено позакласним заходом відповідного спрямування.

Дарина Ільченко, учениця І курсу природничого класу

Юлія Петрівна Осталецька, учитель математики