Понеділок, 04 березня 2019 23:34

Декада національно-патріотичного виховання в ліцеї

Із вісімнадцятого  лютого по перше березня  2019 року  в Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя проходила декада національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Для його забезпечення урядом у 2018 – 2020 роках  під час створення  законів України у сфері освіти запропоновано підготовку статей про громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне, духовно-моральне виховання. Предмет патріотичного виховання становить національна ідея та культура, рідна мова, історія народу та держави, лідери та герої народу, рідний край, родина. Робота освітніх закладів має бути спрямована на формування в молодого покоління високої патріотичної свідомості, турботи про благо свого народу, готовності до виконання  громадянського й конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, незалежності України.  Пріоритетом національно-патріотичного виховання є ціннісне ставлення  особистості до українського народу, держави, нації, що передбачає повагу  до культурного та історичного минулого нашої держави, повагу до законів України, державної символіки, підвищення престижу військової служби, толерантне ставлення до інших народів та їх культур.

Сьогодні Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свою свободу й територіальну цілісність.

Патріотичне виховання в Ніжинському  міському ліцеї здійснюється під час проведення навчальних занять, через систему виховних заходів, гурткову роботу, проведення екскурсій, написання науково-дослідницьких робіт. У рамках декади відбулася зустріч учнів перших курсів лінгвістичного, історичного класів та другого лінгвістичного з учасником бойових дій на Сході України професором історичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Луняком Євгеном Миколайовичем. Захід під назвою «Живемо, доки пам’ятаємо» залишив глибокий слід у дитячих серцях, адже боротьба за волю України триває століттями і кожного разу народжує нових воїнів. Полеглих ми маємо завжди пам’ятати, а живих шанувати з особливими почестями.

Учні другого курсу природничого класу провели годину спілкування «Герої не вмирають». На виховному заході «Наша сила, наша слава не вмре, не поляже» другокурсники історичного класу мандрували сторінками національно-визвольної війни під керівництвом Б. Хмельницького. У зв’язку  з відродженням традицій козацтва й козацької святині згадували славне їх минуле, розглядали портрети козацьких ватажків, зіставляли клейноди.

Ліцеїсти перших курсів математичного та природничого класів проводили зустріч із ніжинським активістом, учасником подій на Майдані, волонтером Олександром Максимцем. Виховний захід «Сила нескорених» засвідчив, що наші воїни є миротворцями, які захищають свою землю. Згадували й тих, які борються на внутрішньому фронті.

У кожній країні є своя воїнська святиня – місце, куди приходять, щоб ушанувати пам'ять  полеглих. Учні другого курсу  математичного класу здійснили похід до стели на вулиці Гоголя  з метою віддати пошану Героям Небесної Сотні. Серед портретів, розміщених на дошці, знаходили знайомих, згадували, у яких школах вони навчалися, із якої  нагоди зустрічалися з ними. Прикро, що більшість хлопців загинули, недовчившись, недолюбивши. Але ми називаємо їх патріотами, які принесли найбільшу жертву в ім’я  Батьківщини. Слава героям міста Ніжина!

Класний керівник другого курсу математичного класу  Бережняк В.М.