Понеділок, 28 січня 2019 10:37

Гордість математичного класу

На другому курсі математичного класу Ніжинського міського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя вісімнадцять хлопців та одинадцять дівчат.  Усі учні розумні, креативні, цілеспрямовані. Вони не тільки добре навчаються, а й здійснюють наукові дослідження, беруть участь в олімпіадах, брейн-рингах, різноманітних інтелектуальних конкурсах.

Гордістю класу є переможці другого міського етапу олімпіад: Литвинець Іван (1 місце, математика), Йовенко Назарій (1 місце, астрономія; 2 місце, інформатика), Сердюк Владислав (1 місце, інформаційно-комунікативні технології), Колесник Сергій (4 місце, фізика). Частина  учнів, зокрема Литвинець Іван (математика), Сердюк Владислав (інформаційно-комунікативні технології), Колесник Сергій  (фізика),  будуть захищати честь ліцею  на третьому обласному етапі. Також ці учні зробили ряд  відкриттів,  підготували  наукові роботи та успішно їх захистили. Литвинець Іван у дослідженні «Тригонометричні підстановки при розв’язуванні систем рівнянь» ( науковий керівник – учитель-методист Ніжинського міського ліцею Овчинникова Т.А.) розглянув способи розв’язування системи рівнянь  за допомогою тригонометричних підстановок. Такий метод доцільно використовувати при підготовці до математичних олімпіад.

Колесник Сергій у роботі  «Йоністор як засіб накопичення електричної енергії  в автомобільному транспорті» (науковий керівник – доцент кафедри фізики НДУ імені Миколи Гоголя Закалюжний В.М.) запропонував модель міського автономного електротранспорту на основі використання йоністорів (суперконденсаторів), висунув пропозиції щодо застосування йоністорів з метою вдосконалення функціональних вузлів автомобілів із двигунами  внутрішнього згорання.

Йовенко Назарій працював над темою «Створення програми з тайм-менеджменту засобами мови Python та сторонніх бібліотек» (науковий керівник – учитель інформатики Ніжинського міського ліцею при НДУ імені Миколи Гоголя  Кіндєєв П.В.), вивчав виникнення Telegram-ботів. Було створено бота, який буде нагадувати користувачу про заплановані справи. Для цього використано мову Python, її бібліотеку, бази даних SqlLite та Vedis. Код розміщено на хмарній платформі PythonAnyWhere.

Побажаємо юнакам нових успіхів. Вони достойне майбутнє України. Нам є на кого рівнятися.

Класний керівник математичного класу  Бережняк В.М.