П'ятниця, 11 січня 2019 21:15

Самовдосконалюватися ніколи не пізно

Кожен учитель, не зважаючи на вік, досвід, звання, повинен постійно вдосконалюватися, йти в ногу з часом, шукати методи та підходи до роботи, які б постійно тримали сучасного учня «в тонусі» навчання, пробуджували бажання пізнавати нове, отримувати насолоду й користь від навчально-виховного процесу. Особливо така мета повинна бути присутня у вчителів-словесників, оскільки саме вони силою слова, багатим внутрішнім світом формують національно-свідомі особистості.

Плідним досвідом, цікавими методами та формами роботи під час проведення уроку з учителями-філологами поділилася вчитель української мови, заступник директора з навчально-виховної роботи, кандидат філологічних наук Коткова Л. І.  У теплій затишній аудиторії ліцею Людмила Іванівна провела майстер-клас для вчителів-словесників «Сучасний урок української мови/літератури: критерії ефективності».

Без зайвого лукавства й перебільшення хочеться сказати, що у цієї людини є чому повчитися й молодому спеціалісту й досвідченому філологу. Аналізуючи себе, як вчителя, Людмила Іванівна дала змогу кожному словеснику, який завітав на майстер-клас, проаналізувати свою діяльність, користуючись всього двома критеріями: оцінкою керівництва та оцінкою учня. Кожен для себе сам зміг визначити домінантний показник і зробити певні висновки.

У своєму майстер-класі Людмила Іванівна поділилася «секретами» про те, як можна зробити сучасний урок української мови й літеатури цікавим і для вчителя, який його проводить, і для учнів. Розповіла про свої педагогічні невдачі, які спонукали її до ще більшого вдосконалення у сфері своєї діяльності, тим самим, спонукала філологів не боятися помилок, а вміти зробити з них правильні висновки.

Разом з тим, учителі у процесі конструктивного аналізу відеоуроку української літератури дійшли висновку, що кожен професіонал своєї справи повинен вчити і сам вчитися. Адже тільки в процесі самовдосконалення кожен вчитель завжди залишатиметься прикладом для своїх учнів.

Бурльова М. С. , учитель української мови