Субота, 15 грудня 2018 21:23

Діти мають права

У рамках тижня правової освіти та акції «16 днів проти насильства» для учнів І курсу природничого класу була організована зустріч із начальником сектору профілактики правопорушень серед неповнолітніх служби у справах дітей виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області Єрофєєвою Ларисою Григорівною.

У ході спілкування учні згадали, що таке насильство, булінг, його види, ознаки. Лариса Григорівна провела з ліцеїстами практичні вправи, що демонструють емоційний стан людини, яка зазнає знущань, показують незворотність необдуманих протизаконних дій. Було наведено багато цікавих життєвих прикладів. Додавали емоційності спілкуванню й цікаві притчі, які розповідала Л.Г. Єрофєєва. Дуже корисними стали рекомендації для учнів, як поводити себе в конфліктних ситуаціях. Дієвий вплив мала інформація про юридичну відповідальність за здійснення  правопорушень. Також на майбутню перспективу діти дізналися про роль соціальних служб у забезпеченні прав неповнолітніх, зокрема під час навчання у ВНЗ.

Завершилася зустріч словами з вірша Ліни Костенко:

І в житті, як на полі мінному,

Я просила в цьому сторіччі

Хоч би той магазинний мінімум:

- Люди, будьте взаємно ввічливі!

Психолог ліцею Солдатенко Світлана Володимирівна