Вівторок, 16 жовтня 2018 09:44

– Do you speak English? – Yes, I do.

Це найпростіший діалог, який ми з вами пам’ятаємо і знаємо. Та знання наших учнів, звичайно, значно ґрунтовніші, тому що робота кафедри іноземних мов у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя давно й добре налагоджена. Працюють тут кваліфіковані викладачі, майстри своєї справи. Вони з 8 по 12 жовтня провели тиждень іноземних мов, віддаючись улюбленій справі на 100%.

Учитель англійської мови Негода Віталіна Василівна провела відкритий урок на І курсі природничого класу. Тема «Харчування. Звичаї та традиції різних країн» була цікава для учнів, адже йшлося про різні кухні, особливості приготування страв та переваги здорового харчування. Інсценування різних ситуацій у ресторані, творчі завдання сприяли піднесенню настрою не тільки учнів, а й присутніх на занятті.

У вівторок, 9 жовтня, було організовано заходи, що мали на меті підвищення кваліфікації молодих вчителів. Учителі англійської мови Кресан Надія Петрівна та Афанасова Світлана Іванівна на високому професійному рівні провели ґрунтовний майстер-клас із написання листів для підготовки до ЗНО. На заняття кожен відчув себе екзаменатором, а тепер зможе відповідально та впевнено готувати учнів до написання творчих завдань англійською мовою.

Протягом тижня іноземних мов учні І та ІІ курсів змогли взяли участь на олімпіадах з англійської та німецької мов. Ліцеїсти з різних класів долучилися до участі у випробуванні та гідно показали свої знання. Знаючи, що це кращі з найкращих, ми пишаємось нашими дітьми.

Крім того, під керівництвом учителя німецької мови Тимченко Наталії Володимирівни ліцеїсти взяли участь у країнознавчій вікторині «Яскрава Німеччина». Відповідаючи на запитання, учні згадали основні географічні відомості про Німеччину, дізналися нові факти про походження назв деяких міст, національних страв, а також розширили діапазон відомого про традиційний одяг.

Приємно, що наші ліцеїсти активно включилися у роботу тижня іноземних мов. Учениці ІІ курсу лінгвістичного класу Соболєва Валерія та Іценко Оксана провели вікторину, що мала на меті перевірку знань цікавих фактів про Англію.

Гарною традицією в Ніжинському ліцеї є проведення позакласних заходів англійською мовою для майбутніх ліцеїстів. Це сприяє розвитку в учнів інтересу до предмета та підвищення рівня мотивації до вивчення мов інших країн. Завершенням тижня іноземних мов і став такий творчий вечір. Викладачі виконали значну підготовчу роботу, адже захід повністю проводили ліцеїсти. Саме вони розважали, спілкувались та проводили конкурси з дев’ятикласниками. Час пролетів непомітно, адже всі ми веселились, танцювали, співали та декламували вірші англійською мовою.

Проведений тиждень іноземних мов у Ніжинському ліцеї переконливо засвідчує, що спільна робота вчителів та учнів є запорукою досягнення безмежних висот, оволодіння ґрунтовними знаннями та взаєморозвитку. Учімося спілкуватися різними мовами, адже світ такий великий та цікавий!!!

Негода В.В., учитель англійської мови