П'ятниця, 30 березня 2018 21:29

Майбутнє починається ... з математики!

Життя постійно ставить нас перед вибором. Його доводиться робити щоденно, щогодини, щохвилини. Він різний за своєю серйозністю, неоднаковий за своїми наслідками. Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії, якому передує вибір профілю навчання.

Вибір профілю навчання у старших класах загальноосвітньої школи — чи не найголовніше питання. Воно обговорюється в сім'ях, самими старшокласниками. З приводу вступу до престижного математичного чи лінгвістичного класу точаться дискусії.

Особистісне значення вибору професії школярам більш зрозуміле. Майже всі вони вбачають у правильному виборі професії джерело особистого добробуту і щастя. Проте, дуже часто забувають, що суспільству не байдуже, чи правильно вони вибрали професію.

Сьогодні в Україні нарешті оживає виробничий ринок. Катастрофічно не вистачає фахівців, починаючи від інженерів-проектувальників, конструкторів і закінчуючи керівниками технічної служби, здатних працювати у виробництві зі складними системами автоматизації. Стара школа підготовки інженерних кадрів була сильною, але їх майже не залишилося, а молоді прагнуть виїхати за кордон.

До сих пір спостерігається дефіцит працівників сфери інформаційних технологій — від початківців до управлінців, включаючи і висококваліфікованих фахівців. Великою популярністю  все ще користуються фахівці з продажу, маркетингу і логістики. З приходом на український ринок іноземних компаній росте потреба у фахівцях в області консалтингу, що уміють організувати бізнес-процес за міжнародними стандартами. Не вистачає  висококласних аналітиків, актуаріїв.

Але свідоме ставлення до вибору професії - це, насамперед, наявність необхідних знань. До таких, у першу чергу, слід віднести системні знання про різні сфери людської діяльності, види і типи професій, їх зміст. Тому учні І курсу математичного класу запропонували дев’ятикласникам шкіл міста ознайомитись із найбільш затребуваними професіями сьогодення в проекції отриманих знань з математики, фізики та англійської мови.

Колесник Сергій, Йовенко Назарій, Гурчин Олександр, Горошко Генадій, Конопля Анастасія та Довженко Тетяна намагалися ще раз переконати дев’ятикласників, що вони зробили правильний вибір. Адже знати математику не тільки круто, але й перспективно.

Так, американський сайт пошуку роботи Career Cast провів масштабне дослідження з метою з'ясувати найкращі професії 2016 року.

Лідером є  data scientist. Вважається однією з найбільш затребуваних і перспективних професій у світі. Зокрема, data science це розділ інформатики, який вивчає проблеми аналізу, обробки і представлення даних в цифровій формі. Іншими словами, це об'єднання традиційних методів інформатики по проектуванню та розробці баз даних, обробки даних в умовах великих обсягів, статистичних методів, методів інтелектуального аналізу даних.

На другому місці серед найкращих професій 2016 року – статистик. Ця професія не тільки перспективна, але і добре оплачувана. Варто відзначити, що статистик повинен мати математичну або фінансово-економічну освіту, знати основи економічної статистики, методи статистичного і технічного аналізу показників роботи організацій, вміти працювати з документами фінансової звітності підприємств, знати базові комп'ютерні програми за статистикою.

Трійку лідерів в рейтингу кращих професій 2016 року замкнули аналітики з інформаційної безпеки. В обов'язки аналітика з інформаційної безпеки входить проведення аудиту ІБ, проектування та впровадження систем захисту інформації, контроль заходів по забезпеченню безпеки інформації на підприємстві, розробка пропозицій щодо модернізації систем захисту.

Як бачимо, фундаментом при отриманні якісної освіти і  престижної роботи є знання з математики!!!

Бажаю всім знайти свій шлях у житті та здійснити задумані проекти.

Тетяна Овчинникова,

Аналітик, актуарій (Довженко Т.)

Архітектор,економіст (Конопля А.)

Інженер (Горошко Г)

Програміст, логіст (Йовенко Н.)