• Новини
  • Засідання педагогічної ради «Шляхи вдосконалення майстерності класного керівника»
Вівторок, 27 березня 2018 12:47

(1 Голосувати)

Кажу собі: я – класний керівник

І намагаюсь бути справді класним.

І зустрічаю учнів я своїх,

Щоб кожен день їх видався прекрасним!

Тисячі професій народжуються і  вмирають. Але й  досі живуть найдавніші з  них: хлібороб, будівельник, лікар, учитель. Змінюються умови, форми та  засоби навчання, але  незмінним залишається головне призначення вчителя — виховати людину.

Стати справжнім учителем, духовним наставником своїх вихованців, чудовим класоводом чи класним керівником дуже нелегко. Діяльність педагога як організатора учнівського колективу багатогранна, коло обов’язків дуже широке, прикрощів і  невдач набагато більше, ніж радощів і  перемог. Але водночас — це радість спілкування, бажання бути потрібним кожному своєму учневі й  досягнення маленьких чи великих перемог у  навчанні та  вихованні. Кожен намагається відшукати свої шляхи вирішення, здавалося б, тих самих завдань. І  чим вища майстерність педагога, тим результативнішим є  процес виховання: менше конфліктів, більше доброти та  взаєморозуміння у  відносинах між педагогом і  його учнями.

Педагогічна майстерність класного керівника — це цілеспрямований педагогічний вплив на  учня, який здійснює щохвилини, щогодини кожен учитель своєю особистістю, манерою поведінки, знаннями, спілкуванням. Майстерність можна розглядати як найвищий рівень педагогічної діяльності, як вияв творчої активності. А  який він, класний керівник, у  сучасній школі? Які його пріоритети? Які елементи педагогічної майстерності класного керівника? Про ці та інші питання йшла розмова на педагогічній раді 26.03.18 «Шляхи вдосконалення майстерності класного керівника».

Класні керівники поділилися зі своїми колегами «педагогічними таємничками», які вони як вчителі – предметними використовують у виховній  роботі з ліцеїстами. Це і «Особливості формування комунікативної компетенції щодо впровадження державної мови в процес виховання» - Бережняк В. М., вчитель української мови, класний керівник І курсу математичного класу; «Роль євроінтеграції у виховній роботі класного керівника» - Левченко С. І., вчитель іноземної мови, класний керівник ІІ курсу історичного класу та Афанасова С. І., вчитель іноземної мови, класний керівник І курсу лінгвістичного класу; «Використання зворов’язберігаючих технологій у роботі класного керівника» - Мазур Н. П., вчитель хімії, класний керівник І курсу природничого класу; «Роль художньої культури у виховному процесі» - Даньшина Т. М., вчитель української літератури, класний керівник ІІ курсу природничого класу; «Нетрадиційні методи проведення батьківських зборів» - Мельниченко В. В., вчитель історії, класний керівник І курсу історичного класу. І на завершення педагогічної ради тренінг «Класний керівник: шлях до майстерності», який провела наш психолог, класний керівник ІІ курсу лінгвістичного класу Солдатенко С. В.А ізюминкою педради стало відео послання від ліцеїстів «Якім я бачу класного керівника в сучасному навчальному закладі».

Кремез Т. С.,

заступник директора