Понеділок, 19 березня 2018 21:31

Використання Plickers у навчальній діяльності

Концепція Нової української школи вимагає від сучасного вчителя добре орієнтуватися у комп'ютерному світі і вміти використовувати сучасні освітні ресурси, додатки, технології. Це необхідно для ефективного проведення уроків. Зацікавити сучасних учнів вивченням своєї дисципліни дуже непросто, адже ми працюємо з поколінням інтерактивних дітей, які потребують принципово нових підходів до навчання. Застарілі методи вже не спрацьовують. Тому вчителям необхідно перебудовуватися.

У кожного вчителя є свої улюблені методи та форми роботи, які він використовує у власній практиці, і які дозволяють йому зацікавити учнів. Існує безліч програм, що  дають можливість працювати в різних напрямках.

Початок тижня інформатики не оминув і вчителів, він виявився надзвичайно продуктивним у плані професійного зростання вчителів ліцею. 19 березня був проведений майстер-клас "Використання програми Plickers на етапі повторення уроку".

Plickers призначений для миттєвого оцінювання відповідей всього класу і спрощення збору статистики. Plickers використовує планшет або телефон вчителя для того, щоб зчитувати QR-коди з карток учнів. Картка у кожного учня своя, її можна повертати, що дає чотири різних варіанти відповіді. В програмі створюється список класу, і з його допомогою можна дізнатися, як саме кожен учень відповідав на запитання.

Чому саме Plickers? Використання Plickers на уроці дозволяє вчителю спростити собі життя і поліпшити зворотний зв'язок між собою і класом. Для дітей це програма — свого роду розвага, що дозволяє трохи відволіктися від рутинних уроків і в ігровій формі відповідати на питання. Найголовніше, що Plickers — це дуже проста технологія, яка не вимагає практично нічого, і яку кожен вчитель може почати застосовувати хоч завтра.

Майстер клас виявився особливо актуальним та цікавим. Присутні з неприхованим ентузіазмом давали свої відповіді на поставлені питання. Серед педагогів панував командний та робочий дух, радість правильних відповідей та уміння порадіти за своїх колег.

Кіндєєв П. В. учитель інформатики