Субота, 17 березня 2018 21:44

Математика тільки для дівчат

У рамках тижня математики 15 грудня  для учнів лінгвістичного та історичного класів (І курс) було проведено «Математичний ерудит-квартет». Хто сказав, що на точних науках розуміються переважно чоловіки? В дружній атмосфері суперництва між командами, до складу яких  входили тільки дівчата (Циба Руслана, Аліферова Злата, Коваль Діана, Денисова Тетяна з історичного класу та Іваницька Юлія, Костирко Аліна, Булко Лілія, Данильченко Анастасія з лігвістичного)  було  доведено, що алгеброю чи геометрією цікавляться не тільки хлопці з математичного класу.

Гра виявилася жвавою, цікавою, колоритною. Дівчата так активно відповідали на питання, що  компетентне журі на чолі з учителем математики Овчинниковою Тетяною Анатоліївною та юними знавцями цариці наук Іценко Оксаною та Соболєвою Валерією  ледве встигали підраховувати бали, отримані учасницями в запеклій боротьбі.

Позитивні емоції отримали й уболівальники, коли Симан Світлана Михайлівна проводила для них своєрідний майстер-клас з теорії рівнянь та прямокутних трикутників. Не можна залишити поза увагою й математичну кмітливість  заступника директора ліцею Крапив'янської Людмили Вікторівни, яка мала правильні відповіді практично на всі питання зіграних раундів. Класний керівник лінгвістичного класу Афанасова Світлана Іванівна була в захваті від гри своїх вихованців, пишалася їхніми досягненнями.

Найактивнішою вболівальницею виявилася Саранчук Ольга,  яка  налаштовувала на перемогу, підбадьорювала обидві команди. Найерудованіший знавець  математики –  учениця історичного класу Аліферова Злата, за плечима якої найбільша кількість балів, здобутих  для своєї команди.

Побажаємо всім ліцеїстам не зупинятися на досягнутому, а, вивчаючи математику, розвивати увагу та логічне мислення, тренувати свій мозок і силу духу, виховувати наполегливість і завзятість у досягненні мети, бо, на думку  О.М. Крилова,  рано чи пізно будь-яка правильна математична ідея знаходить застосування в тій чи іншій справі.

Учитель математики  Ю.П. Осталецька