Вівторок, 05 грудня 2017 14:27

Голосуємо за STEM-освіту!

Важлива новина: розпочато голосування за проекти громадського бюджету.

Протягом двох тижнів, а саме із 04 по 15 грудня, проходить голосування за проекти громадського бюджету. Відповідно до рішення робочої групи до голосування допущено сім проектів. Серед них – проект, спрямований на модернізацію освіти нашого міста «STEM-освіта в загальноосвітніх навчальних закладах міста Ніжина як дієвий інструмент Нової української школи» (вартість проекту - 400 000 грн., автор Симан Світлана Михайлівна).

Проектом передбачено реалізацію державної політики з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту» щодо посилення розвитку науково-технічного напряму в навчально-методичній діяльності загальноосвітніх закладів Ніжина: створення науково-методичної бази для підвищення творчого потенціалу учнів, оновлення матеріально-технічної бази предметів природничо-математичного циклу, на яких ґрунтується STEM-освіта.

Метою проекту є створення освітнього STEM-середовища в Ніжині на базі Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя. Адже саме ліцей має відповідну науково-методичну базу, фахівців для організації ефективної навчальної та науково-проектної діяльності (викладачів НДУ імені Миколи Гоголя з науковим ступенем), вигідне географічне розташування (центр міста). До того ж ліцей є одним із 15 навчальних закладів України, що під патронатом Національного центру «Мала академія наук України» долучився до проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру».

Наш заклад уже має напрацювання щодо вивчення дисциплін, на яких ґрунтується STEM-освіта.

8 червня 2017 року творча група вчителів у складі С.Г.Алєксєєнко, А.Г.Шевчука, О.В.Москаленка, В.М.Гавій, С.О.Коваленко, Л.І.Коткової, С.М.Симан відвідали київську лабораторію «МАНЛаб», де проходила нарада про STEM-освіту в Україні й створення віртуального STEM-центру на базі Малої академії наук України.

27 вересня 2017 року на базі ліцею відбулася зустріч з представниками НЦ МАН України: Чернецьким Ігорем Станіславовичем, завідувачем відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ МАН України, кандидатом педагогічних наук, Головою ВГО «Асоціація учителів фізики «Шлях освіти – ХХІ»; Поліхун Наталією Іванівною, провідним науковим співробітником Інституту обдарованої дитини АПН України та НЦ МАН України, кандидатом педагогічних наук. Ігор Станіславович провів майстер-клас із учителями ліцею та шкіл міста на тему «Цифровий вимірювальний комплекс як формувальний фактор STEM-орієнтованого освітнього середовища». Педагогам були представлені цифрові вимірювальні комплекси, які мають зацікавлювати учнів на уроках фізики, хімії, біології тощо. Наталія Іванівна провела з учнями ліцею та шкіл міста практичне заняття «Як стати Нобелівським лауреатом», на якому вихованці вчилися формулювати дослідницькі питання й сміливо дивитися в майбутнє. Надзвичайну зацікавленість в учнів викликали досліди, проведені на сучасному обладнанні, зокрема цифровому мікроскопі.

6 листопада 2017 року у ліцеї пройшли педагогічні читання «STEM-освіта: сьогодення й майбуття». Це був не просто захід, а відкритий обмін досвідом з питань STEM-освіти як в Україні, так і в ліцеї зокрема.

9 та 10 листопада 2017 року заступник директора з навчально-виховної роботи Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М.Гоголя Коткова Л.І. та психолог Солдатенко С.В. узяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку».

Про формування навчальних компетентностей якісно нового рівня, модернізацію методологічних засад предметів природничо-математичного циклу, технологізацію процесу навчання свідчать високі результати ліцеїстів під час складання ЗНО. Так, за рейтингами-2017 на Оsvita.ua Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя ввійшов до «ТОП-200 шкіл України», посівши 51 місце (з української мови - 28, з математики – 151, з біології – 153, фізики – 199).

Звертаємося до учнів, батьків, випускників, колег - усіх небайдужих до розвитку освіти Ніжина: підтримайте нас, проголосуйте за проект,  і з вашою допомогою ніжинські школярі отримають можливість долучитися до освіти майбутнього.

Проголосувати можна на офіційному сайті Ніжинської міської ради (http://www.nizhynrada.gov.ua/) або шляхом заповнення бланку (взяти бланк для голосування та проголосувати можна у кабінеті №65, відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю, або ж самостійно роздрукувати бланки із офіційного сайту (рубрика «Громадський бюджет») та принести його для реєстрації до кабінету №65).

Заздалегідь вдячні, директор ліцею Світлана Алєксєєнко, заступник директора Людмила Коткова, автор проекту, учитель математики Світлана Симан.