Середа, 09 грудня 2015 13:18

Фізична вікторина «Світ фізики»

(1 Голосувати)

Об'єктивні  зміни  навколишнього  світу  вимагають  від   педагогів  відповідного  реагування.

У  зв'язку  з  цими  змінами  проблема  освіти,  як  суми  знань,  перетворюється  на  проблему  освіти  для  інтеграції  особистості  у навколишній  світ, який  вимагає   уміння  спілкуватися і співпрацювати.

Учитель  сприяє  розвиткові  особистісних   характеристик  учня, як  повноправного  учасника  навчального  процесу.

В  роботі  з   учнями  з'ясувалось, що  вміння  логічно  мислити  на  високому  рівні  розвинуті  не  у кожного. Багатьом  учням  не  вдається  застосувати  отримані  знання  в  новій  ситуації .

У  новій  технології  навчання  ставка  робиться  на  особистість  учня, на  його  прагнення  до  самовираження, самореалізації. Розвиток  творчого  потенціалу дитини  досягається  за  умови  інтересу  до  предмету вивчення. Позакласна  робота  з  фізики  покликана  розвивати  цей  інтерес. Саме  після  того,  як  дитина  включається  в  процес  пізнання  через  цікаві  досліди  пов'язані  з  життям, вона  починає  розуміти  предмет .

Проведення  тижня  фізики  в ліцеї, крім  вище  поставленої  мети, має  завдання  докладніше познайомити  з  предметом  і  учнів дев’ятих класів з різних шкіл міста. Фізика  - майстриня  загадувати  загадки  і  знаходити  на  них  відповіді.Побачене  й  розкрите  диво школяр  запам'ятає  на  все життя і  захоче  сама  бути  чарівником.

Для  старшокласників  це  мотив  для  того, щоб  глибше  зрозуміти  суть  фізичних  явищ, прочитати  додаткову  літературу, тобто позакласні  заходи  спонукають  до  самостійної  творчої  праці.

Саме таким заходом днями для нашого ліцею став «Фізичний турнір», що провели днями на базі однієї з лабораторій фізико-математичного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Закалюжний В. М. та Нахаєв В. М. для учнів першого та другого курсів математичних класів.Діти ретельно готувались до заходу, зробили цікаві газети з різними цікавинками з фізики. Та особливим було те, що на початку нашого заходу, виступив проректор з наукової роботи університету, завідувач кафедри прикладної фізики Мельничук О. В., який познайомив ліцеїстів та школярів з перспективами навчання у вузі та технічною базою факультету.

А потім розпочався сам турнір. Змагалися між собою команди  першого та другого курсів математичних класів. Діти уважно слухали завдання та із захватом обговорювали можливі варіанти відповідей. Активно брали участь у турнірі і вболівальники, виявляючи у доповненнях до основних відповідей кмітливість та неабиякі знання з фізики.

Загалом фізичний турнір своєю різнобічністю та цікавими формами проведення захопив всіх: і першокурсників, і другокурсників, і вчителів. Приємно знати, що у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради проходять заходи такого рівня!!!

Лисенко А.В., педагог-організатор математичних класів