Понеділок, 06 листопада 2017 20:31

Педагогічні читання «STEM-освіта: сьогодення й майбуття»

Наш ліцей є експериментальним закладом усеукраїнського рівня й працює над  темою «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського наукового-методичного віртуального STEM-центру». У травні лише вийшов наказ про нову дослідно-експериментальну роботу, а наші ліцеїсти вже мали нагоду зустрітися з науковцями лабораторії «МанЛаб», учителі стали активними  учасниками різноманітних конференцій. Ось і знову чергова сходинка педмайстерності.

6 листопада 2017 року з метою вдосконалення науково-методичного рівня підготовки педагогів та стимулювання творчої ініціативи вчителів у ліцеї пройшли педагогічні читання «STEM-освіта: сьогодення й майбуття». Це був не просто захід, а відкритий обмін досвідом з питань STEM-освіти як в Україні, так і в ліцеї зокрема.

Наш заклад уже має напрацювання щодо вивчення дисциплін, на яких ґрунтується STEM-освіта. Тож сьогодні йшлося саме про поєднання міждисциплінарних практик до вивчення природничо-математичних дисциплін у ліцеї, про здатність і готовність учнів до розв’язання комплексних задач,  когнітивну гнучкість, співпрацю тощо.

Серед доповідачів була творча група вчителів-сумісників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя: Коваленко Л.І. («Екологічний проект «Графський парк»), Лобань Л.О. («Вивчення рослинного біорізноманіття Графського парку»), Шовкун Т.М. («Ґрунти Графського парку»), Кедров Б.Ю. («Видовий склад хребетних тварин Графського парку»), Москаленко О.В. («Сезонні коливання хімічного складу води»), Шевчук О.Г. («Використання елементів STEM-освіти при написанні науково-дослідницьких робіт учнів із астрономії»), Желіба О.В. («Модернізація сучасної освіти як виклик часу»).

Цікаві матеріали представили вчителі математики Овчинникова Т.А. («Упровадження STEM-освіти в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України») та Симан С.М. («Чим STEM відрізняється від звичайної спеціалізованої школи?»), учитель хімії Мазур Н.П. («Інтеграція природничих наук в технології, інженерну майстерність та математику»), учитель англійської та німецької мов Кресан Н.П. («Міжнародний діалог зі STEM  2017»), учитель історії Мельниченко В.В. («Міждисциплінарний та проектний підходи STEM-освіти»), учитель технологій Кіндєєв П.В. («Упровадження STEM-освіти на уроках інформатики»), психолог ліцею Солдатенко С.В. («Актуальність запровадження STEM-навчання в Україні»).

На завершення директор ліцею Алєксєєнко С.Г. представила присутнім колективний проект "STEM-освіта в загальноосвітніх навчальних закладах міста Ніжина як дієвий інструмент Нової української школи", який бере участь у конкурсі на кращий громадський проект міста Ніжина в 2018 році.

Атмосфера педагогічних читань ще раз продемонструвала загальний інтерес учителів до питань STEM-освіти, а досвід, презентований педагогами під час заходу, засвідчив їхню високу професійність.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Коткова Л.І.