Четвер, 19 жовтня 2017 07:46

Семінар – обмін досвідом

Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради 18 жовтня 2017 року гостинно відчинив двері перед освітянами Чернігівщини, які відвідали обласний семінар для завідувачів методичними кабінетами (центрами) з проблеми «Методичний супровід інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів як пріоритетний напрям роботи методичних служб».

Серед почесних гостей були:

Лисенко Ірина Василівна, проректор ЧОІППО імені К.Д.Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент;

Усік Ірина Анатоліївна, заввідділом керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів);

Бойко Лідія Михайлівна, методист відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів);

Крапивʼянський Станіслав Миколайович, начальник Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області;

Пономаренко Надія Олексіївна, заступник начальника Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області;

Самойленко Олександр Григорович, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат історичних наук, доцент;

Коваленко Євгенія Іванівна, завідувач кафедри педагогіки, кандидат педагогічних наук, професор.

Проректор ЧОІППО імені К.Д.Ушинського Лисенко Ірина Василівна виступила з вітальним словом і звернула увагу на те, що серед шести закладів області, які проводять експериментальну роботу, два знаходяться саме в Ніжині. Один з них – наш ліцей.

Про здобутки ніжинських педагогів повідомив начальник Управління освіти Ніжинської ради Чернігівської області Крапив’янський Станіслав Миколайович. Він провів моніторинг досягнень освіти нашого міста, відмітив важливість співпраці між органами управління та загальноосвітніми навчальними закладами, окреслив важливу роль ліцею в системі освіти Ніжина.

Директор ліцею Алєксєєнко Світлана Геннадіївна у своєму виступі зазначила, що на ефективність діяльності закладу впливає саме дослідно-експериментальна робота в ліцеї (про це свідчить результативність учнів в олімпіадах та конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, а також  високі показники зовнішнього незалежного оцінювання).

Ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Самойленко Олександр Григорович детально розповів про роль співпраці ліцею та університету в процесі здійснення дослідно-експериментальної роботи.

Неординарним було представлення досвіду роботи педагогічного колективу ліцею. Заступник директора з навчально-виховної роботи Коткова Людмила Іванівна запросила гостей на виставку друкованої продукції. Усіх вразила масштабність учительських публікацій, а відповіді талановитих педагогів під час інтервʼю змусили присутніх щиро радіти за успіхи ліцейської родини. Так, освітянам були представлені творчі напрацювання Крапивʼянського Станіслава Миколайовича, Алєксєєнко Світлани Геннадіївни, Солдатенко Світлани Володимирівни, Кресан Надії Петрівни, Овчинникової Тетяни Анатоліївни, Гавій Валентини Миколаївни, Коткової Людмили Іванівни та інших педагогів. Учителі ліцею – справжні професіонали своєї справи, тому й ділилися досвідом про участь у конкурсі «Учитель року», розповідали секрети якісної підготовки учнів до ЗНО, називали основні умови досягнення успіху при організації науково-дослідницької роботи ліцеїстів.

Яскравим був виступ ліцейського рою «Фортеця», який здобув перемогу не лише на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), а й на фінальному.

Завершився захід екскурсією (керівник проекту Клунко Роксолана Юріївна). Наші учні були й тут неперевершеними, вони зуміли передати дух старовинного Ніжина й заповнили серця гостей любовʼю до нашого древнього міста.

Коткова Л.І.,

заступник директора з навчально-виховної роботи