Понеділок, 24 квітня 2017 13:50

Ліцеїсти – юні науковці

19 квітня 2017 року в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася конференція ІІ Всеукраїнської наукової школи «Сучасні проблеми природничих наук», у якій активну участь узяли виконавці наукових досліджень Малої академії наук. Серед них – учні 10 та 11 класів Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя.

Учень 2 курсу природничого класу Зубко Владислав виступив з доповіддю «Водно-болотна рослинність регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» та її созологічне значення» (наук керівник – к.б.н., доц. Лобань Л. О.).

Приємною несподіванкою була участь в науковій школі і учнів 1 курсу природничого класу: Синяк Аліни (наук. керівник – ст. викл. Кедров Б. Ю.), Слюти Яни (к.б.н., доц. Кузьменко Л. П.) та Стрілець Ангеліни (наук. керівник – ст. викл. Кедров Б. Ю.).

Робота Синяк А. А. була присвячена аналізу факторів, що можуть впливати на чисельність популяції нетопера білосмугого в містах та населених пунктах України.

Вивченню стану здоров’я випускників ніжинського ліцею була присвячена робота Слюти Яни (наук. керів. – Кузьменко Л.П.).

Але найбільшу увагу привернула доповідь Стрілець Ангеліни про вивчення видового складу жуків-корівок з території агробіостанції НДУ ім. М. Гоголя. Мало хто уявляв собі, що всім знайоме сонечко має таку велику кількість кольорових варіацій та чисельну родину близьких видів. Тільки на агробіостанції виявлено аж 33 види цих маленьких жуків.

Результати учнівської наукової школи були надруковані в збірці матеріалів конференцій.

Учитель біології Кедров Борис Юрійович