Неділя, 18 вересня 2016 10:35

У День міста – огірковий рай

Ніжин – місто давніх традицій зі славною історією. Усю свою пишність воно продемонструвало  на фестивалі-конкурсі «Його величність – Ніжинський огірок!»,  де було, як завжди,  весело, радісно й дуже людно. Справжнім культурним явищем стало це свято для переважної більшості ніжинців.

Виставку страв із огірками,  які вже стали  світовим брендом,  влаштували й учні, учителі та батьки нашого ліцею, довівши, що  ніжинська земля  здавна славиться майстрами огіркового промислу. Хілько Дмитро, Кузьменко Анастасія,  Шугай Вероніка, Бочковська Анна, Марченко Людмила, Голодна Валерія, Туш Христина, Місюсін Назар, Синяк Аліна, Подкур Катерина, Назаренко Нікіта продемонстрували  смачні власні  соління  із огірків найрізноманітніших  районів  міста: «Гуньківські огірки» й «Огірки  по-Мигалівськи», «Бабичівський хрустик» і «Огірочки по-гоголівськи»,  «Березанські огірки» й «Кручанськії огірочки», «Фрунзівські огірки» й «Огірки з  Ветхого» - чого тільки там не було!

Справжнім овочевим  шедевром став огірковий букет, створений ученицею 1 курсу лінгвістичного класу Неаронською Олександрою та її матусею Неаронською Оксаною Юріївною. А Солдатенко Світлана Володимирівна, психолог ліцею, творчо його презентувала:

Креатиний, з виду кльовий цей  букетик огірковий!

Тут і перець полум’яний, хрін зелений та духмяний,

Лист лавровий, зелененький, і великий,  і маленький!

Цей букет – гаряча штучка: перець, огірок, лаврушка.

Все корисне і красиве, і на вид таке звабливе.

Хто букетик цей придбає і бажання загадає –

Все здійсниться неодмінно й буде все у вас  «відмінно»!

Гарний ярмарковий настрій, присмачений  національним колоритом, українським гумором, оригінальними рецептами та дегустацією, конкурсами, цікавою  концертною програмою та солодкими призами був підтриманий міським головою Лінником А.В., який вручив пам’ятний подарунок та Подяку  за за збереження традицій землі Ніжинської в уславленні Огірка, небайдужість та любов до рідного краю. Голова Благодійного фонду «Копиця» вручила директору ліцею Алєксєєнко С.Г. грамоту за активну участь у святкуванні Дня міста  та з нагоди фестивалю-конкурсу «Його величність – Ніжинський огірок!».

Педагог-організатор Кошова Л.С.