Середа, 22 березня 2023 07:04

Права жінок: минуле та сучасне

15 березня на годині спілкування для учнів І курсу історичного класу організовано зустріч з представником Ніжинського молодіжного центру для обговорення актуального питання сьогодення – права жінок. Протягом історії роль жінок у суспільстві змінювалась. У Давній Греції жінки не мали жодних прав. Вони займалися домашнім господарством і не брали участі в суспільному житті. Деякі грецькі мислителі вважали, що жінок не варто вчити навіть грамоти, оскільки, знаючи багато, вони перестають коритися чоловікам. Однак у Єгипті жінки вважались повноправними членкинями у суспільному житті: могли займати державні посади, володіти нерухомістю і розлучатися з чоловіками. В сучасному суспільстві жінки іноді досі дискримінуються за правами через свою стать. Учні І курсу історичного класу обговорювали Стамбульську конвенцію (основний міжнародний законодавчий акт проти насильства щодо жінок та сімейного насильства), яка пропагує та захищає право кожного на вільне від насильства життя та забороняє всі види дискримінації жінок, яка виявляється у відмінному ставленні до них без об'єктивного та обґрунтованого виправдання. Рівноправність між жінками та чоловіками як за законом, так і на практиці займає центральне місце в припиненні насильства стосовно жінок. Досягнення рівності передбачається зобов'язанням сторін-учасниць Конвенції:

 внести принцип рівних прав між жінками та чоловіками до своїх конституцій чи законодавства;

 заборонити дискримінацію, зокрема шляхом застосування санкцій;

 скасувати закони та процесуальні норми, що дискримінують жінок.

На завершення години спілкування учні переглянули та обговорили документальний фільм «Чемпіонка», який був презентований представником Ніжинського міського молодіжного центру.

Наталія Мазур, класний керівник І курсу історичного класу

Галерея зображень