Четвер, 09 березня 2023 17:47

Мінна безпека. Що потрібно знати та як діяти.

(1 Голосувати)

Україна бореться за свою свободу.  На жаль, небезпека чатує не лише у місцях бойових дій. Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.

Нещодавно учні 2 курсу історичного класу під час виховної години мали змогу бути присутніми на інтерактивному уроці з мінної безпеки. Фахівці розповіли про види вибухових пристроїв, можливе місце їх розміщення та маскування, пояснили алгоритм дій  під час виявлення вищезгаданих  пристроїв.

Наприкінці виховної години учні отримали пам’ятки про дії у разі виявлення невідомих вибухонебезпечних предметів:

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої.

Заборонено:

наближатися до вибухонебезпечного предмета;

пересувати його або брати до рук;

розбирати, кидати, бити по ньому;

розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)

Тож будьмо пильними та уважними, бережімо себе та своїх близьких! Віримо в ЗСУ та чекаємо перемоги!

Вікторія Диченко, класний керівник 2 курсу історичного класу.