П'ятниця, 19 серпня 2022 17:20

І ЗНОВУ ПРО ЗНО АБО НМТ

24 лютого 2022 назавжди поділило наше життя на «до» і «після». Безліч непоправного, нездійсненного, зруйнованого… На тлі війни якимось недоречним видається говорити про результати навчання.

Але..

Є одна спільна війна і одна спільна мета, але, крім того, у кожного свій фронт. Уявляєте, наскільки складним було складання підсумкового іспиту для випускників?

З початку навчального року готувалися до ЗНО.

З 24 лютого не готувалися ні до чого.

Потім збирали себе до купи.

Потім знову готувалися. Але не знали, до чого.

Потім дізналися – до НМТ.

Переформатувалися.

Знову збирали себе до купи.

І все це – на тлі нескінченних трагедій, шокуючих новин, втрат…

Випускники цього року пройшли через неймовірне випробування.

І через це вважаю обов’язковим поговорити про навчання.

Спочатку трохи статистики.

Цьогоріч ліцей випустив 143 учні, 132 з них вже склали національний мультипредметний тест. Кожен учасник отримав по три результати. Відповідно маємо 396 результатів НМТ, які більше, ніж просто оцінки. За кожним балом – наполегливе навчання учня, напружена робота вчителя, безмежна батьківська готовність допомогти. Це злиті воєдино віра, надія, невпевненість, звичайнісінький страх… І попри все: «Я зможу!»

Із 396 результатів 33 – 200 балів, а це 8% від усієї кількості результатів НМТ ліцеїстів! Це дуже високий показник якості знань наших випускників.

Двохсотки отримали 26 учнів ліцею.

Двадцять учнів по одній: Горбань Анна, Гриценко Вікторія, Богдан Ігор, Алексієнко Аліна - з української мови, Адаменко Анатолій, Дудка Ольга, Ярмоленко Владислав, Прищепа Олександра, Ріпа Вадим, Шевченко Максим, Шульга Владислав – з математики, Донець Поліна, Ігнатушко Олександра, Лук’яненко Артем, Тихоненко Євгенія, Шукліна Каріна, Мальцев Андрій, Хижняк Данило, Шумейко Софія, Матвієнко Дарія – з історії України.

П’ятеро  ліцеїстів отримали по два найвищих результати: Бомбер Катерина,  Скочій Дар’я – з української мови та  історії України, Васильєв Михайло, Шулещенко Денис – з  української мови та математики, Мороз Дар’я – з математики та історії України.

Безперечним лідером стала Свіріна Дар’я, яка отримала всі результати 200 балів!

У цілому, 13 результатів 200 балів ліцеїсти здобули з історії України, 11 - з математики, 9 – з української мови.

Усвідомлюючи ці цифри, я відчуваю безмежну гордість за Україну, яка навіть у такі скрутні часи знайшла необхідні ресурси й провела найголовніші учнівські випробування. Величезне «дякую» усім ніжинським педагогам, хто долучився до проведення НМТ: Управлінню освіти, директорам, учителям. Особлива вдячність колегам, учителям ліцею, які поповнили ліцейську скарбницю учнівських досягнень відмінними результатами: Бережняк В.М. (4 результати 200 балів), Лепьошкіній О.В. (3), Бурльовій М.С. (2), Симан С.М. (6), Осталецькій Ю.П. (3), Чорненькій О.В. (2), Диченко В.В. (8), Крапив’янській Л.В. (7), Желібі О.В. (1).

Іноді в освітянських спільнотах доводиться чути невдоволені голоси у бік цьогорічного НМТ. Якби була моя воля, я б не дозволила жодної негативної емоції. Звичайно, недоліки є. Але вони будуть завжди у тих, хто працює. І саме вони є потужним двигуном для удосконалення, яке обов’язково відбудеться.

Після Перемоги.

А зараз ще раз - дякую.

Дякую батькам, які стійко витримали надзвичайно важкий тягар багаторазового тестування їхніх дітей спочатку на громадянськість, патріотизм і дорослість, а потім на знання. Дякую колегам, які вкотре довели переваги ліцейської системи освіти навіть в умовах дистанційного навчання та воєнного стану.

І  особливе «дякую» учням.

Ви зробили прекрасний подарунок державі до Дня Незалежності!

Ви талановиті. Ви успішні. Ви неймовірні!

Ваші «двохсотки» - це ваша потужна перемога, яку ви заробили своєю працею і на яку заслуговуєте. Пишаюся вами, кожним окремо, й усіма разом!

Проте, знаю, що є серед ліцеїстів й ті, хто не зовсім задоволений своїми результатами. Не засмучуйтесь! Ваше невдоволення є лише ознакою того, що ваші гучні перемоги ще попереду, і Всесвіт вам винен)))

Все буде добре. Все буде Перемога. Все буде Україна!

Директор ліцею Світлана Алєксєєнко