Вівторок, 30 листопада 2021 19:18

Цифрова компетентність учителів

В умовах розвитку Нової української школи оволодіння цифровими компетентностями є пріоритетним у роботі вчителя. Опанування цифровими технологіями дозволяє якісно та ефективно організувати навчально-виховний процес в очному, дистанційному та змішаному форматах.

У 2021 році Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей. У документі визначено 22 компетентності в шести сферах цифрової грамотності вчителів: професійне залучення, цифрові ресурси, викладання й навчання, оцінювання, розширення можливостей учнів, сприяння цифровій компетентності учнів.

Педагогічний колектив ліцею активно використовує цифрові технології під час проведення різної форми занять, а також регулярно підвищує цифрову грамотність у процесі самоосвіти та в рамках програми підвищення кваліфікації.

З метою визначення рівня сформованості цифрової компетентності учителі Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя взяли участь у Національному тестуванні, під час якого більшість педагогів показали високий рівень цифрової грамотності.

Тож, цифрова компетентність – це не просто нове поняття в освітньому процесі, це те, чого вимагає освіта сьогодні.

М. С. Бурльова, учитель української мови