• Новини
  • Метод проектів як засіб підвищення ефективності засвоєних знань на уроках англійської мови
Понеділок, 15 листопада 2021 08:40

У сучасній методиці викладання іноземних мов є безліч цікавих, креативних форм та методів вивчення матеріалу на уроках англійської мови. Усі вони покликані на якісне засвоєння знань, розвиток логічного та критичного мислення, формування мовних навичок на практиці. Метод проєктів набув широкого використання у навчанні англійської мови, адже поєднує в собі здобуті теоретичні знання і їх практичне застосування на шляху до вирішення конкретних проблем. Цей метод дає учням можливість висловити свої ідеї у творчій формі: виготовлення газет, афіш, колажів, постерів; проведення досліджень, опитувань, інтерв’ю; розігрування сценок, діалогів.

Працюючи над проєктом, ліцеїсти докладають чимало зусиль, щоб знайти додаткову інформацію, ілюстрації, провести збір даних , продумати доцільність використання тих чи інших лексичних одиниць, граматично правильно вибудувати свої висловлювання вже під час захисту роботи. Проєктна робота може бути виконана в класі або вдома. До її створення можуть долучатися учні різного рівня мовленнєвого розвитку, які створюють індивідуальні проєкти або групові. Така діяльність допомагає учням невимушено оволодівати навичками мовної, мовленнєвої та соціокультурної компетенцій.

Метод проєктів дозволяє вчитись приймати рішення самостійно, відчувативідповідальність за виконану роботу. Проте не слід забувати й про роль вчителя в цій діяльності. Адже педагог координує весь процес створення проєкту, допомагає учням у пошуках та відборі інформації, підтримує та заохочує до отримання кінцевого результату.
Надзвичайно важливим етапом у створенні проєкту є його оцінювання. Учням необхідне відчуття успішної реалізації виконаної роботи. Якщо проєктів декілька, то важлива думка та оцінка не лише вчителя, а й учнів з інших груп. Також слід вчити дітей аналізувати свої проєкти, щоб в подальшому вони уникали типових помилок під час проєктної роботи. Вдало підібрана тема, доцільно відібрані лексичні одиниці та граматичні конструкції, чіткий розподіл завдань між учнями, креативне оздоблення та стилістично цікаве наповнення проєкту, а також підтримка педагога- ось основні складові для створення проєкту. Тільки з такими компонентами метод проектів можна вважати ефективним засобом засвоєння знань на уроках англійської мови.

Учитель англійської мови,
Філь Г.Ю.