• Новини
  • Майстер-клас з теми «Технології розвивального навчання математики у старшій профільній школі»
Середа, 10 листопада 2021 21:00

Дистанційне навчання, карантинні обмеження – реалії сьогодення. Звісно, все це знайшло відображення у навчально-виховному процесі. Але незмінними залишаються завдання освіти, одним із яких є розвиток інтелектуальних та творчих здібностей дітей. Питанню застосування розвивальних технологій навчання математики у старшій профільній школі був присвячений майстер-клас учителя математики Світлани Михайлівни Симан, який відбувся у ліцеї 10 листопада 2021 року.

Учителі математики ЗЗСО міста, які відвідали захід:

-         розглядали задачі, що мають розвивальну функцію;

-    аналізували типові помилки, що виникають у дітей при побудові перерізів многогранників (ЗНО-2018, ЗНО-2020);

-         виконували вправи на розвиток просторового мислення;

-         розвʼязували задачу з параметром (ЗНО-2021);

-         розглянули можливості використання додатку desmos.com/calculator.

Дієвим інструментом розвитку пізнавальної активності, дослідницьких здібностей дітей є їх залучення до роботи МАН України, до написання науково-дослідницьких робіт.

До зустрічі долучився вихованець Світлани Михайлівни - Анатолій Адаменко, учень ІІ курсу математичного класу А, член МАН України, який у своєму онлайн-виступі повідомив про можливості застосування координатного методу до розвʼязування задач на комбінації многогранників зі сферою.

Робота учасників майстер-класу була плідною. Усі збагатили свої «методичні скарбниці» та отримали «ідейний заряд».

Ознайомитися з програмою майстер-класу можна за посиланням:

С.М. Симан, учитель математики ліцею