Вівторок, 09 листопада 2021 19:37

НАЙМАСШТАБНІШИЙ ОСІННІЙ МАРАФОН - РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

Проведення Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності стало гарною традицією. 9 листопада в День української писемности та мови громадяни нашої країни складають своєрідний екзамен, який допомагає усвідомити, наскільки знаємо державну мову, якою мірою живе дух патріотизму в кожному з нас. Двадцять перший раз поспіль проводився своєрідний флешмоб: близько шістдесяти п’яти тисяч учасників, які мешкають в Україні та за її межами, писали диктант, проймаючись любов’ю до всього рідного, святого, до України. Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя долучився до цього заходу. У написанні диктанту взяли участь учні та вчителі закладу. У кожному класі були налаштовані технічні засоби, щоб учні могли бачити й чути письменника, перекладача Юрія Андруховича, який начитував текст диктанту. Відчувалося хвилювання учнів, адже не так давно, у кінці 2019 року, затверджена нова редакція правопису. Частина лексем змінилася в написанні, окремі з них мають два варіанти передавання. На уроках української мови ліцеїсти вивчають зміни в українському правописі, коментують орфограми та пунктограми в тексті. Цьогорічний диктант має назву «Слідом за пам’яттю». Текст, який написав Ю. Андрухович спеціально для Всеукраїнського диктанту національної єдності, виявився не надто складним. Він став початком нового роману автора. Сподіваємося, що диктант запам’ятається ліцеїстам.

В.М. Бережняк