П'ятниця, 29 квітня 2016 05:42

Картинна галерея

Сьогодні ми, учні лінгвістичного класу, відвідали дивовижну картинну галерею, яка знаходиться в старому корпусі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Жоден виш України не має такого багатства: Картинна галерея надзвичайно високо цінується сучасними митцями, оскільки саме в ній зберігаються доволі рідкісні картини.

Ці полотна спочатку розміщувалися просто в коридорах та  аудиторіях колишнього ліцею Безбородька. Нині вони зібрані в трьох залах Картинної галереї НДУ імені Миколи Гоголя. Ми побачили західноєвропейський живопис епохи Ренесансу та XVII ст., російський живопис XIX ст., познайомилися з оригіналами й авторськими копіями художників флорентійської школи, творчою манерою Рубенса, Мікеланджело Буонарроті, Караваджіо, Міньяра, а також К. Брюллова, А. Мокрицького та багатьох інших митців. Український живопис – це цілий зал полотен С.Шишка.

Екскурсія до галереї нам сподобалася, вона була захопливою та надзвичайно цікавою. Картини, які знаходяться в цій святині мистецтва, змушують задуматися:одні навівають сум, а деякі роблять на обличчі людини яскраву, щиру усмішку. Такі емоції допомогла нам відчути екскурсовод Парубець Анна Сергіївна. Це людина, яка живе своєю працею, любить мистецтво, досконало знає історію свого міста. Зокрема, хочеться подякувати й нашому вчителю Людмилі Іванівні, яка організувала нам цю подорож у світ мистецтва.

Я хочу порекомендувати всім ніжинцям та гостям міста відвідати саме цю галерею, бо, побувавши там, Ви ніколи не забудете тих яскравих вражень, які отримаєте під час екскурсії.

Аксельрод Ростислав, учень І лінгвістичного класу