Середа, 30 березня 2016 11:07

День учнівського самоврядування 25 березня 2016 року

Існує громадський стереотип: школа - підготовка до життя. Та в нашому ліцеї з цим не згодні. Ліцей - це і є саме життя, оскільки ми щоденно намагаємося заповнити простір дитини соціально-корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями.  Однією з найяскравіших сторінок є  День Самоврядування. При запровадженні такого заходу ми, учителі ліцею, керувалися бажанням допомогти дітям відчути свою значимість, навчити ліцеїстів бути наполегливими в реалізації своїх планів та дати навичками, які учні зможуть використати у дорослому житті.

Учні ліцею заздалегідь готувалися до проведення Дня самоврядування (25 березня) : обирали серед учнів тих, хто буде виконувати обов’язки директора , заступників директора, учителів, класних керівників, педагогів-організаторів, бібліотекаря, завгоспа.

Обов’язки директора ліцею виконувала Борщ Інна, учениця ІІ курсу математичного класу, заступників директора з навчально–виховної роботи: Грицан Дана (ІІ курс лінгвістичного класу), Левченко Юлія (І курс математичного класу), Лисенко Дар’я (І курс лінгвістичного класу).

День учнівського самоврядування в ліцеї був проведений на високому організаційному та навчально-виховному рівні. Увесь навчальний процес цього дня проходив під чітким контролем «дублерів» адміністрації школи.Потрібна була ретельна підготовка  для того, щоб уроки проходили на належному рівні.  «Майбутні вчителі» заздалегідь ознайомилися з навчальним матеріалом, який вони повинні були дати учням. Юні наставники самостійно складали конспекти уроків, підбирали цікавий матеріал. Учні проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до уроків. «Дублери» адміністрації ліцею разом із прес-службою, яку очолила Куц Катерина (І курс історичного класу), провели рейди «Без спізнень на пари», «Вигляд на всі сто», «П’ятниця - чистюля».

Завершився День самоврядування в ліцеї  підсумковою нарадою керівників та лідерів учнівського самоврядування, під час якої ліцеїсти  поділилися враженнями, обговорили результати своєї діяльності, дали рекомендації щодо проведення наступного Дня самоврядування.

Таким чином, шкільне самоврядування - це співпраця і спосіб світосприйняття, що „тримають курс” на створення атмосфери успіху і дозволяють закладу освіти жити й творити в режимі самоврядування.