П'ятниця, 09 листопада 2018 21:02

Крила України

«Найбільше і найдорожче добро

кожного народу – це його мова,

та жива схованка людського духу,

його багата скарбниця, в яку народ

складає і своє давнє життя і свої

сподівання, розум, досвід, почуття.»

Такі слова Панас Мирний використав для визначення та значення української мови. З цим важко не погодитись, адже історія народу нагадує тернистий шлях, що веде нас із сивої давнини в далеке майбутнє. Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів нашої землі, слова вишиті вишневим та калиновим цвітом.

Тому сьогодні 9 листопада в день мови та писемності, майже всі школярі України разом писали «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Гаслом Радіодиктанту – «Нас багато, ми різні, нас всіх об´єднує спільна мета», текст, згідно традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко. Радіодиктант, як може здатися на перший погляд, створений не лише для перевірки знань та відбору кращих учнів, а в  першу  чергу   для  об´єднання нації. Незалежно від того в якій частині Україні чи світу ви живите сьогодні, ви могли долучитися до цього «флешмобу». Проте участь у диктанті брали не тільки учні, а й вчителі, зірки та навіть політики, так наприклад посол Канади Роман Ващук, акторка Ольга Сумська та інші. Педагоги нашого ліцею теж долучились до цього процесу і сиділи за однією партою з учнями.

У кінці хотілось би додати, що українська мова вважається однією з найспівучиших і найкрасивіших в світі, і жити в країні, де цю мову шанують, я вважаю за щастя !

Учениця першого курсу

Історичного класу