Взаємодія з учнями

Секрети ефективної взаємодії вчителів та учнів

Вивчайте індивідуальні можливості й потреби кожного з учнів, наполегливо опановуйте методику педагогічної співпраці.

Спілкуючись із дітьми, не варто поводитися з ними зверхньо. Пам’ятайте: навіть малюк у взаєминах з дорослими певною мірою прагне обстоювати свою незалежність. Від спільних колективних дій учителя та учня залежить успіх справи.

Намагайтеся частіше хвалити, заохочувати вихованців.

Частіше посміхайтеся. Пам’ятайте: ваша посмішка дітям свідчить про те, що зустріч з ними вам приємна. Посмішка створює в людей загальний позитивний настрій.

Учіться вислуховувати учнів до кінця навіть тоді, коли, на вашу думку, вони помиляються чи у вас обмаль часу.

Основне призначення оцінки – правильно визначити результати навчання учнів, їхні навчальні досягнення, динаміку зміни успішності, а не їх покарання.

Без вимог педагога неможлива організація навчальної та суспільно корисної діяльності учнів. Здебільшого впродовж заняття вчитель ставить перед своїми вихованцями близько 100 вимог. Тому вимоги мають бути послідовними.

Спілкуйтеся якомога більше з дітьми, особливо в позаурочний час.

Пізнайте в учнях себе колишнього – і навчайтеся в них! Відчувайте іншу людину, сприймайте її такою, якою вона є.