Гототуємось до ЗНО та ДПА

Іспити, як і більшість явищ у житті, – етап перехідний. Коли він закінчується, забуваються сльози, з'являється відчуття свободи. Але ж можна скласти іспит із меншими втратами для власного здоров’я, отримати гарні оцінки й насолоджуватися життям.

Поради випусникам щодо підготовки до ЗНО та ДПА вдома

• 1. Спочатку підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зруч­но розташуйте необхідні підручники, посібники, зошити, папір, олівці. Можна ввести в інтер'єр кімнати жов­тий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якоїсь картинки в таких тонах.
  • 2. Складіть план занять. Необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете, які розділи й теми.
  • 3. Почніть зі складнішого, із того, що знаєте найгірше. Або ж можна почати й з того матеріалу, який для вас є найцікавішим. Так ви швидше ввійдете в режим роботи.
  • 4. Чергуйте заняття й відпочинок. Психологи радять наступну схему: 40 хвилин занять, потім 10 хвилин перерви. Бережіть очі, робіть для них гімнастику. Виконайте двічі такі вправи: погляньте вгору-вниз (25с), ліворуч-праворуч (15с); напишіть очима своє прізвище, ім'я, по батькові; фіксуйте погляд то на віддаленому предметі (20с), то на ближньому (20с); намалюйте очима квадрат, трикутник спочатку за годинниковою стрілкою, потім навпаки.

Як підготуватися психологічно? Напередодні олімпіади звечора перестаньте готуватися, прийміть душ, прогуляйтеся на свіжому повітрі. Виспіться якнайкраще, аби встати з «бойовим настроєм». Адже олімпіада – це своєрідна боротьба, у якій варто проявити себе, показати свої сили та здібності. У пункті проведення олімпіади опануйте свої емоції, зберіться з думками. Не сумнівайтеся – усе вийде! Сядьте зручно, випряміть спину. Зосередьтеся на словах „Я спокійний і зосереджений”. На завершення стисніть руки в кулак і розіжміть їх. Виконайте дихальні вправи: глибокий вдих через ніс (4-6с), затримка дихання (2-3с), потім видих. Налаштовуйтеся на сприятливий результат, ніколи не слід думати про те, що із завданням ви не зможете впоратися, адже ви готувалися й обов’язково пригадаєте необхідну інформацію.

Декілька рецептів для успішної тактики ваших дій на олімпіаді Зосередьтеся! Для вас мають існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час олімпіади. Перед тим, як вписати відповідь, перегляньте завдання ще раз, можливо, ви щось не взяли до уваги. Почніть із легких завдань Почніть розв’язувати ті завдання, які є для вас знайомими. Тоді ви заспокоїтеся, думки стануть яснішими й ви зможете перейти до більш складних завдань. Читайте завдання до кінця Не прагніть зрозуміти умову завдання за першими словами. Думайте лише про поточне завдання По завершенню олімпіади похваліть себе – ви на це заслуговуєте! Успіхів вам та впевненості у своїх силах!