Як полегшити процес адаптації дітей до нових освітніх умов ліцею

• Спробуйте запевнити своїх дітей у тому, що ви готові до обговорення з ними будь-яких питань, які їх дуже хвилюють. Діти повинні бути впевненими в тому, що їх не розкритикують, не покарають, а вислухають, порадять і підтримають.

• Переконуйте свою доньку чи сина в тому, що успіх, зокрема навчальний, приходить не одразу, а є результатом систематичної кропіткої праці, яка вимагає терплячості, зосередженості, наполегливості й старанності.

• Навчіть дитину чітко ставити мету й визначати засоби її досягнення.

• Допоможіть організувати свій робочий день так, щоб навчальні навантаження обов’язково чергувалися з відпочинком.

• Ненав’язливо запропонуйте свою допомогу у вирішенні тих чи інших питань, мотивуючи це тим, що разом набагато легше долати труднощі, ніж одному.

• Щиро цікавтеся справами й захопленнями своїх дітей. За можливості познайомтеся з їхніми друзями.

• Поясніть дитині, що новий колектив – це можливість розширення її соціальних зв’язків, можливість знайти нових друзів, однодумців.

• Час від часу організовуйте спільне дозвілля. Психологами доведено, що разом проведений час дозволяє краще зрозуміти думки й почуття іншого.

• Формуйте в дитини впевненість у своїх можливостях, заслужено хваліть. Батьківська похвала є одним із найкращих засобів підвищення самооцінки дитини.

•  "Заряджайте" дитину лише позитивними емоціями, виховуйте          справжнього оптиміста, адже, як кажуть, у песимістів збуваються їхні страхи, а в оптимістів – їхні мрії.

Нескінченного оптимізму, здійснення  мрій вам і вашим дітям !!!