Лінгвістичний клас

Життя, мов чистий лист, дається нам.
Ми робимо його святим чи грішним…
Вчись бути задоволеним життям
І не порівнювати із чиїмось іншим!

Ми дуже легко піддаємось впливу. В наш час існує безліч джерел, які так чи інакше залишають відбиток на власній  поведінці, характері, спілкуванні: дім, вулиця, друзі, ЗМІ… Одним із найщасливіших спогадів свого дитинства для багатьох випускників стало навчання в лінгвістичному класі ліцею, який збирає не перший десяток років під своїм дахом обдарованих і талановитих дітей  та є осередком духовності, культури, доброти, товариськості, творчості.

Лінгвістичний клас ліцею покликаний розвивати  творчі нахили і здібності учнів з англійської та німецької мов, української мови та літератури, готуючи своїх вихованців до самостійного життя та подальшого набуття освіти у вищих навчальних закладах України. Кожен учень, який зробив свій вибір і став лінгвістом, пам’ятає, що це не просто звання, це особливий стан душі, можливість реалізувати себе.

Розмаїття мов, що поглиблено вивчаються тут (українська, англійська, німецька),  широкий вибір спецкурсів та факультативів («Писемне мовлення», «Країнознавство», «Англійська література», «Німецька література», «Літературна студія», «Історія українського письменства» , «Стилістика української мови») допомагають у формуванні творчої особистості лінгвістів та діловому підході до вирішення проблем свого майбутнього, сприяють успішній соціалізації старшокласників.

Кожне заняття незвичайне та не схоже на попереднє. Тут і спілкування на рівних,  і робота в малих групах та парами, і ретельно підготовлені проекти та імпровізовані діалоги, і робота з технічними засобами: відео, аудіо,комп’ютером, мультимедіа.

Інноваційний  підхід до проведення занять, вміння знайти компроміс із кожним учнем, постійний емоційний підйом та спокій навіть при неприємних ситуаціях, які, на щастя, трапляються рідко, - ось головний секрет успіху наших викладачів-профільників: Тимченко Наталії Володимирівни,
Афанасової Світлани Іванівни, Кресан Надії Петрівни, Момот  Наталії Анатоліївни, Левченко Світлани Іванівни, Сідень Світлани Миколаївни, Коткової Людмили Іванівни, Корінь Ірини Володимирівни, Даньшиної Тетяни Михайлівни. А найголовніше те, що вони (викладачі) не тільки впевнено наповнюють учнівські голови знаннями, а й те, що вони  підготували достойну «команду», кожний учасник якої здобув перемогу на олімпіадах міського чи обласного рівнів.

Учні лінгвістичних класів є активними членами ліцейського наукового товариства. Володіючи задатками творчої інтелектуальної діяльності та виявляючи інтерес до наукового пошуку, вони є переможцями та призерами ІІ та ІІІ етапів конкурсів-захистів наукових робіт Малої академії наук України.

Креативність, культура, самоорганізація, цілеспрямованість, достатньо висока орієнтація на майбутню професію, вміння вчитися, відстоювати власні погляди й переконання – ось ті риси, які вирізняють наших лінгвістів – випускників.

Приємно бачити їх серед студентів найпрестижніших, найдавніших вузів України:

• Київського національного державного університету ім. Т. Шевченка;

• Київського національного лінгвістичного університету;

• Київського національного авіаційного університету;

• Київського національного технічного університету «Політехнічний інститут»;

• Київського національного торговельно-економічного університету;

• Київського національного економічного університету ;

• Києво-Могилянської академії;

• Київського національного університету туризму та бізнесу;

• Київського національного університету залізничного транспорту (КДЕТУТ)

• Київської національної  академії водного транспорту;

• Київської національної академії МВС;

• Харківської  національної академії ім. Я. Мудрого;

• Харківського національного університет цивільної оборони;

• Львівського національного університету ім. І. Франка;

• Одеського національного юридичного університету та ін.

Для багатьох наших тепер уже студентів-лінгвістів альма-матер став Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, з яким підтримуємо тісний зв’язок.

Ми бажаємо всім учням та випускникам успішного навчання, відмінних результатів і щоб добра пам’ять збереглась про ліцейську юність!