254

Загальна кількість учнів
 

93,7 %

Якість знань
 

78

Відмінників
 

Не бійтеся здаватися кращими, ніж ви є насправді. З часом ця маска стане вашим обличчям...

Ніжин - оазис краси!

06 травня, у свято Георгія Побідоносця, який є покровителем прекрасного Ніжина, учні 1 курсу лінгвістичного класу та тимчасово виконуюча обов'язки класного керівника, психолог Світлана Володимирівна Солдатенко говорили про свої почуття до  міста найсмачніших огірків та найкрасивіших людей. Світлана Володимирівна проводила годину спілкування з подвір'я ліцею як одного з чудових та рідних для кожного ліцеїста місць. Хтось із ліцеїстів з народження живе в Ніжині, хтось приїхав до нього не так давно, зокрема,  із окупованих територій... Проте в словах кожного учня, який розказував про улюблені місця нашого міста, були наповнені любов'ю та ніжним трепетом. Для ліцеїстів Ніжин - оазис краси, спокою та затишку. З днем народження, наш рідний Ніжине!

Світлана Володимирівна Солдатенко, тимчасово виконуюча обов'язки класного керівника, психолог ліцею

Рейтинг перспективних професій та навчальних закладів України

  • НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ В УКРАЇНІ В 2021 РОЦІ

    1. ІТ-фахівці: програмісти, розробники, адміністратори мереж і баз, модератори, фахівці з робототехніки, з інформаційної безпеки, web-дизайнери, 3D-аніматори.

    2. Аналітики BigData – універсальні спеціалісти з математичними, статистичними, комп’ютерними, економічними та бізнес-знаннями, які детально вивчають великі масиви даних із розрізненою інформацією (наприклад, результати досліджень, тенденції ринку), що в результаті допомагає приймати важливі управлінські рішення.

    3. Лікарі: терапевти, педіатри, кардіологи, ревматологи, гематологи, інфекціоністи, хірурги тощо.

    4. Освітяни.

    5. SMM-спеціалісти: контент-менеджери, таргетологи, адміністратори груп, аккаунт-менеджери.

    6. Юристи і бухгалтери: адвокати, прокурори, судді, юристи-консультанти, нотаріуси.

    7. Менеджери по роботі з персоналом, або HR-менеджери: рекрутери, івент-менеджери, інспектори з кадрів.

    8. Робітничі професії: робочі у сфері будівництва, електрогазозварники, водії, продавці, кравці, оператори комп’ютерного набору, пекарі, токарі, перукарі, косметологи.

    9. Архітектори, інженери: архітектори-конструктори, ландшафтні архітектори, архітектори промислових об’єктів.

    10. Дизайнери: промисловий або web-дизайнер, дизайнер інтер’єрів, архітектурний дизайнер, футуродизайнер.

    11. Аграрії (професії, пов’язані із землеробством).

    12. Сфера обслуговування і туризму: рієлтори, копірайтери, психологи, аніматори, візажисти, скаут-менеджери.

    12 НАЙБІЛЬШ АКТУАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ В УКРАЇНІ В 2015 - 2016 РОКАХ

    Які спеціальності будуть потрібними за кілька років?

    Першими, звичайно, стоять програмісти- цим нікого не здивували. Весь список виглядає так: 

    1. Програмісти

    Це зрозуміло - програмами користуються всі, а написати їх можуть одиниці. Ось за цими одиницями і полюють кращі вітчизняні та зарубіжні компанії. 

    2. Технологи харчових виробництв

    У будь-яку кризу найвигіднішим бізнесом залишається їжа і все, що з нею пов'язано. Цю потребу ніяк не обійти: житель великого міста не зможе жити натуральним господарством, як би не хотів. Додайте сюди ще свята, та й просто - під час кризи і політичної нестабільності для багатьох єдиним джерелом гарного настрою стає смачна їжа.

    3. Інженери-будівельники

    Будуються у нас майже при будь-якій економічній погоді. І хороший інженер знадобиться завжди. А дороги! А мости! Інженери-будівельники в числі найбільш дефіцитних фахівців. 

    4. Перевізники 

    У транзитній країні, якою в силу географічних причин є Україна, хороші перевізники потрібні завжди. Транспорт буде розвиватися обов'язково!

    5. Архітектори

    Українським архітекторам пощастило більше ніж їхнім італійським колегам - шансів таки побудувати запроектоване у них набагато більше. 

    6. Дизайнери офісів та інтер'єрів

    Дихають в спину архітекторам їх найближчі колеги - дизайнери інтер'єрів. Шанс вижити в високій конкуренції буде тільки у тих, хто тримає руку на пульсі, знає і застосовує усі нові технології, а ще є архітектором.

    7. Менеджери готельного бізнесу

    Чемпіонат Євро-2012 всім показав, що готелів у нас мало, готельний бізнес розвинений слабко, середній і бюджетний сегменти відсутні взагалі. Це перспективний напрямок, враховуючи, що в Україну вже зайшли і ще будуть заходити міжнародні мережеві компанії. 

    8. Бухгалтери, аудитори

    Потрібні завжди. Тут і питань немає. Робота нервова, відповідальна, потрібна. Хоча щоб стати справжнім професіоналом, доведеться заплатити якомусь асу за практику і вже потім вирушати на пошуки роботи. 

    9. Менеджери з персоналу, рекрутери

    Ось де зараз потрібні хороші психологи! Знайти хорошого фахівця, умовити його співпрацювати, мотивувати на роботу ... Так, до речі, є не тільки менеджери за наймом, але і менеджери по звільненню (негласно). Щоб керівники змогли залишитися в білих рукавичках, озвучує неприємну звістку спеціальна людина. У будь-якому випадку ринок рекрутингу буде тільки розвиватися, про що свідчить популярність різних курсів про психології управління . 

    10. Інженери-енергетики

    Держава не поспішає вкладати в цю галузь, зарплати там невисокі. Однак є приватний сектор, альтернативні енергоносії! І тут актуальність  подібних фахівців буде тільки підвищуватися. 

    11. Юристи

    Юристів зараз дуже багато, але хороших, як і раніше, мало. До речі, ця професія знову стане елітарною: держава з кожним роком все більше урізує бюджетні місця у вишах за цією спеціальністю.

    12. Маркетологи

    "Якщо у вашій компанії є відділ маркетингу, то ніякого маркетингу у вас немає", - сенс цього жарту в тому, що кожен співробітник працює на імідж компанії на своєму місці.

  • Рейтинг ЗВО серед випускників ліцею 2019-2020 н.р.

    1. Київський національний торговельно-економічний університет

    2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка

    3. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

    4. Київський університет імені Бориса Грінченка

    5. Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

    6. Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця

    7. Національний університет біоресурсів і природокористування України

    8. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

    9. Національний авіаційний університет

    10. Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова

    11. Національний університет харчових технологій

Ліцей – кращий навчальний заклад міста!

Ніжину пощастило! У нас є подружжя Копиць – Анатолій Олександрович та Наталія Миколаївна. Ці підприємці відомі як виробники м’якої іграшки і… меценати. Погодьтеся, не кожне місто може похизуватися, що в них є люди, які безкорисливо підтримують розвиток освіти й культури. А ми можемо! У нас є такі покровителі. Вони ось уже 4 роки поспіль опікуються юними талантами, дарують ніжинцям свято інтелекту та краси. 

Continue Reading

Правила вступу

Правила конкурсного приймання

до Ніжинського  ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області

при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя

у 2017  році

1.Загальні положення

1.1Правила конкурсного приймання до Ніжинського  ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя у 2017  році складені на основі Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти України від 19.06.2003 р. №389, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N778 та Статуту Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, затвердженого рішенням Ніжинської міської ради Чернігівської області від 26.12.2016 № 2-19/2016.

1.2Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради  Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя (далі – ліцей) у 2017 році приймає учнів за суспільно-гуманітарним та природничо-математичним напрямами в такі класи:

•лінгвістичний (предмети, на вивчення яких збільшено кількість навчальних годин понад встановлений державний мінімум – українська мова та література; профільний предмет – іноземна (англійська або німецька) мова (основна), історія України);

•історичний (предмет, на вивчення яких збільшено кількість навчальних годин понад встановлений державний мінімум – правознавство або іноземна мова, українська мова; профільні предмети – історія України та всесвітня історія);

•математичний (предмети, на вивчення яких збільшено кількість навчальних годин понад встановлений державний мінімум – фізика або іноземна мова, інформатика, українська мова, профільні предмети – алгебра, геометрія);

•природничий (предмет, на вивчення яких збільшено кількість навчальних годин понад встановлений державний мінімум - українська мова; профільні предмети – біологія, хімія) 

1.3З метою задоволення освітніх потреб учнів, розширення можливостей профільного навчання шляхом поєднання різних профілів, апробації нових моделей профільного навчання ліцей залишає за собою право створення динамічних профільних груп в межах одного класу. У таких випадках визначення профільних предметів та тих, на вивчення яких збільшено кількість навчальних годин, здійснюється адміністрацією з урахуванням потреб учнів.

1.4Приймання учнів до ліцею здійснюється на конкурсній основі.

1.5Приймання учнів до ліцею здійснюється на загальних або пільгових умовах. Підставою для надання пільг можуть бути лише навчальні досягнення учнів. Соціальних пільг для вступників ліцей не надає.

1.6У конкурсному відборі можуть брати участь дев’ятикласники незалежно від місця проживання. 

1.7До конкурсного відбору не допускаються учні, які

• у свідоцтві про базову загальну середню освіту мають оцінки низького і середнього рівня (1-4 бали) з будь-якого предмету

•у свідоцтві про базову загальну середню освіту мають оцінки низького і середнього рівня (1-6 балів) з профільного предмету.

Вийнятком можуть бути учні, які

•вступають до лінгвістичного класу (німецька мова),

•мають значні досягнення з профільних предметів (оцінки високого (10-12 балів) у свідоцтві про базову загальну середню освіту, перемоги у навчальних конкурсах тощо). 

• за умови здійснення додаткового набору

У таких випадках рішення про допуск до конкурсних випробувань приймає Приймальна комісія.

1.8 Усі вступники користуються рівними правами незалежно від статі, расової, національної приналежності, соціального та майнового статусу, віросповідання.

 

2.Організація конкурсу

2.1 Правила  конкурсного  приймання  оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщується у приміщенні та на сайті ліцею (liceum.ndu.edu.ua). Крім того, зміст  оголошення  доводиться  до  відома населення через місцеві засоби масової інформації. 

2.2 Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу в приміщенні  ліцею та на сайті ліцею оголошуються Вимоги до вступних випробувань. 

2.3 Випробування  для вступу до ліцею проводяться у червні-липні. За  наявності  вільних  місць  допускається  додаткове конкурсне приймання  у серпні.  

2.4 Для проведення конкурсних вступних випробувань у ліцеї створюється Приймальна комісія, склад якої затверджується директором  ліцею. До складу Приймальної комісії включаються: 

•голова; 

•заступник голови; 

•відповідальний секретар; 

•заступник відповідального секретаря; 

•рада Приймальної комісії;

•робоча група по прийому документів

•предметна комісія з англійської мови

•предметна комісія з німецької мови

•предметна комісія з української мови

•предметна комісія з математики

•предметна комісія з фізики

•предметна комісія з біології

•предметна комісія з хімії

•предметна комісія з історії

•предметна комісія з правознавства

•робочі групи по проведенню випробувань

•апеляційна комісія

•психолог

2.5 Головою Приймальної комісії є директор ліцею або його заступник. До складу Приймальної комісії можуть входити вчителі ЗНЗ міста, методисти ММК, викладачі НДУ ім. М.Гоголя, представники Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області.

2.6 Науково-методичну допомогу в організації вступних випробувань здійснює Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. 

 

3.  Прийом документів

3.1Заяву про вступ до ліцею подають до Приймальної комісії батьки вступників або особи, що їх замінюють. У заяві вказують: 

• обраний напрям підготовки

• інформацію для встановлення контактів із вступником (домашню адресу, контактні телефони)

• відомості про батьків або осіб, що їх замінюють 

• підтвердження ознайомлення із порядком повернення документів у разі незарахування вступника до ліцею

                    До заяви додаються:

•документ про освіту 

•медичну довідку за формою 086-У

•довідку про щеплення 

•у разі потреби заняття фізичною культурою в спеціальній або підготовчий групі,  звільнення від занять – довідку ЛКК)

•фотокартки розміром 3х4 см (для хлопців - 6 шт, для дівчат – 3 шт.)

•копію свідоцтва про народження або паспорту з Витягом з Єдиного державного реєстру щодо реєстрації місця проживання

•копію ідентифікаційного коду

•файл

3.2Для подачі заяви батькам вступників або особам, що їх замінюють, потрібно мати документ, що засвідчує особу.

3.3До Приймальної комісії можна подавати копії дипломів, грамот, інших документів, які підтверджують здібності учнів, їхні навчальні або творчі досягнення. 

3.4 Кількість класів, для вступу до яких можна подавати заяви, не обмежена. У випадку, якщо вступник подає заяви для вступу в декілька класів, він додає до них один комплект документів.

 

4.Проведення конкурсу

4.1 Конкурсними випробуваннями є співбесіда і екзамени.

4.2Вступне випробування у формі співбесіди з кожним вступником проводить комісія в усній формі, визначаючи:

•рівень знань з пріоритетних предметів

•загальний рівень освіченості вступника

•його навчальні досягнення

•ступінь психологічної підготовки до навчання в ліцеї

4.3Інформація про результати співбесіди оголошується вступникові   в день її проведення.

4.4Екзамени проводяться у письмовій формі. 

4.5Для вступу до ліцею необхідно скласти екзамени, відповідно до нижчеподаного списку:

               до лінгвістичного  класу - з англійської або німецької та з української мови;

до історичного класу – з історії України та правознавства або іноземної мови;

до математичного класу - з математики та фізики або іноземної мови; 

до природничого класу - з біології та хімії. 

4.6У разі створення динамічних профільних груп предмети для екзамену визначаються Приймальною комісією.

4.7Вимоги та завдання для вступних випробувань розробляються відповідними методичними кафедрами вчителів ліцею і викладачів НДУ ім. М. Гоголя, затверджуються директором за  погодженням з Управлінням освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області.

4.8Зміст вступних випробувань відповідає навчальним програмам основної загальноосвітньої школи.

4.9Письмові екзаменаційні роботи (у тому числі чернетки) виконуються на листках зі штампом ліцею. На листках не допускаються будь-які умовні помітки, які б розкривали авторство роботи. Автор роботи вказується тільки на титульному листку.

4.10 Під час проведення вступних випробувань забороняється використовувати підручники, навчальні посібники, мобільні телефони та інші матеріали, що не передбачені рішенням Приймальної комісії. В разі користування вступником під час випробування сторонніми джерелами інформації (в тому числі підказуванням) він відсторонюється від участі у випробуваннях і втрачає право на вступ до відповідного класу ліцею.  На його екзаменаційній роботі викладач вказує причину відсторонення і час. Апеляції з питань відсторонення від випробування за вищевказаними причинами не приймаються.

4.11Учні, які хворіли під час проведення конкурсу, зобов'язані подати медичну довідку до моменту зарахування учнів, на підставі чого їм надається право участі в повторних конкурсних випробуваннях, терміни проведення яких визначає директор ліцею.

4.12Особи, які не встигли за час письмового випробування повністю виконати екзаменаційні завдання, здають їх незакінченими.

4.13Перескладання вступних випробувань не дозволяється.

4.14Результати оприлюднюються не пізніше трьох днів після проведення випробувань.

4.15Письмові роботи учасників  конкурсу  зберігаються протягом року. Місце їх зберігання визначає директор навчального закладу. 

4.16Результати  конкурсних  випробувань (у тому числі співбесіди) оформляються у вигляді протоколів (іспиту, перевірки письмових робіт, співбесіди, відкритого голосування за результатами співбесіди).

4.17Сторонні особи без дозволу голови Приймальної комісії не допускаються до приміщень, де проводяться вступні випробування.

 

5.Пільги при вступі

5.1Учасники міжнародних олімпіад, III-IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін поточного року зараховуються до ліцею без вступних випробувань за умови, якщо предмет, з якого учень має досягнення, відповідає  профілю класу згідно з нижчеподаними даними:

•лінгвістичний – українська мова і література, іноземна мова;

•історичний – історія, правознавство;

•математичний – фізика, математика, інформатика, економіка;

•природничий – хімія, біологія, географія.

5.1 Учасники II-III етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України поточного року зараховуються до ліцею без вступних випробувань за рішенням Приймальної комісії.

5.2Переможці II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, призери навчальних конкурсів та турнірів (Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, інтелектуальних змагань тощо), переможці II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із предметів, що не відповідають профілю класу,  можуть бути зараховані до ліцею без вступних випробувань за рішенням Приймальної комісії.

5.3Особи, які мають свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою поточного року, мають право вступу до ліцею за результатами співбесіди.  Якщо за результатами співбесіди учень не отримує рекомендацію до зарахування, він може брати участь у конкурсних випробуваннях на загальних умовах.

5.4За умови рівної кількості балів перевага при зарахуванні надається учням-учасникам предметних олімпіад,  учням, які мають вищі оцінки з профільних предметів у документі про освіту, учням, які мають інші навчальні досягнення. Питання про зарахування у таких випадках вирішується Приймальною комісією.

5.5Пільги при вступі для вступників до динамічних профільних груп визначаються Приймальною комісією.

 

6Умови апеляції

6.1Якщо учні, їх батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони можуть звернутися до голови  комісії з апеляцією.

6.2Апеляція подається протягом двох днів після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом двох днів із дня її подання.

6.3Для розгляду апеляцій створюється апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначаються директором ліцею за погодженням з Управлінням освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області.

6.4Зауваження до рішення конкурсної комісії повинні бути конкретними та висловлені у письмовому вигляді. Зміна рішення конкурсної комісії у частині, що не визначена для розгляду апеляції, не допускається.

6.5Проведення додаткових випробувань під час розгляду апеляції забороняється.

6.6 У разі, якщо висновки апеляційної комісії не задовольняють осіб, які подали апеляцію, останні можуть звернутися до Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області, що створює свою апеляційну комісію, рішення якої є остаточним. 

 

7Порядок зарахування

7.1 Учні, які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до навчального закладу наказом директора на підставі рішення Приймальної комісії. Зарахування учнів проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів конкурсу. 

7.2Особи, які не приступили до занять без поважних причин протягом 10 днів після початку навчального року, відраховуються з ліцею. На звільнені місця може проводитися додаткове конкурсне приймання. 

7.3Учень має право брати участь у конкурсних випробуваннях, що їх проводять декілька загальноосвітніх навчальних закладів, але зарахування до ліцею відбувається лише при наявності  документа про освіту в оригіналі.

7.4Після видачі наказу про зарахування отримання вступником документа про освіту в оригіналі можливе лише при умові відрахування його зі складу учнів ліцею в установленому порядку (при умові подачі відповідної заяви та довідки про навчання в іншому закладі).

 

8Контроль за проведенням вступних випробувань

8.1Директор навчального закладу несе персональну відповідальність за дотримання вимог Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти України від 19.06.2003 р. №389. 

8.2Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування учнів до ліцею за результатами вступних випробувань покладається на Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області.

8.3При порушенні вищевказаної Інструкції або Правил конкурсного приймання рішенням Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області результати конкурсу визнаються недійсними. У такому разі Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області організовує і проводить повторний конкурс, результати якого є остаточними.

 

Web Analytics
monarchy-univalent